Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2018 15:19
Insomnia: The Ark wychodzi z cienia. RPG przypominający ELEX
967V

Insomnia: The Ark wychodzi z cienia. RPG przypominający ELEX

Słyszeliście kiedyś o Insomnia: The Ark? Branżowe serwisy informowało o tytule już w 2014 roku, ale dopiero teraz autorzy są gotowi na zaprezentowanie światu swojej produkcji. Zobaczcie zwiastun przepełniony fragmentami rozgrywki i poznajcie szczegóły dotyczące gry.

Insomnia: The Ark to RPG przygotowany przez studio Mono. Pierwsze informacje dotyczące gry pochodzą jeszcze z 2014 roku – wtedy to autorzy zebrali ponad 90 tysięcy dolarów na stworzenie tytułu, który miał trafić na rynek w przeciągu następnych kilkunastu miesięcy.

Death's Gambit z datą premiery i na zwiastunie. Dwuwymiarowy RPG inspirowane Demon’s Souls

Akcja produkcji rozgrywa się na ogromnej stacji kosmicznej nazwanej Object 6, która służy ludzkości do odnalezienia nowego domu. Podróż trwa kilkaset lat, a jej mieszkańcy muszą poradzić sobie z wieloma problemami w oczekiwaniu na dotarcie do „ziemi obiecanej”.

Głównym bohaterem jest jeden z mieszkańców Object 6 – mężczyzna natrafi na spisek, który może zakłócić zadanie i zniszczyć marzenia wszystkich ludzi. Podczas rozgrywki protagonista wykonuje najróżniejsze misje, uczestniczyć w walkach, zbierać przedmioty i oczywiście zdobywać nowe umiejętności.

Twórcy zdecydowali się porzucić typowe klasy i oferują „elastyczny system atutów połączony z ogromnym zestawem przedmiotów oraz sprzętu” – wszystkie elementy pozwalają dostosować postać do indywidualnych potrzeb gracza.

Walka w Insomnia: The Ark odbywa się w czasie rzeczywistym, ale bardzo istotna jest strategia, ponieważ każde starcie można rozegrać na wiele sposobów – wszystko zależy od posiadanego sprzętu oraz umiejętności.

Insomnia: The Ark przez wiele miesięcy znajdowało się w hibernacji, jednak twórcy są gotowi do zaprezentowania historii szerokiej publiczności. Tytuł trafi na rynek w 2018 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: insomnia: the ark mono studio pc zapowiedz