Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2018 13:38
Scalebound wraca z grobu? Tytuł znalazł się w sklepie Microsoftu
1491V

Scalebound wraca z grobu? Tytuł znalazł się w sklepie Microsoftu

Amerykańska korporacja w styczniu 2017 roku oficjalnie anulowała prace nad Scalebound. Tytuł zapowiadał się na wyjątkową przygodę z ogromnymi smokami w rolach głównych, ale Microsoft nie był zadowolony z efektów pracy Platinum Games i zdecydował się zakończyć finansowanie projektu.

Od tego czasu pojawiło się wiele plotek dotyczących Scalebound. Według niektórych zawinił wydawca, w kolejnych deweloper, jednak wielu graczy wciąż nie potrafi zrozumieć, że Microsoft nie dogadał się z Platinum Games i projekt został wrzucony do kosza.

PlatinumGames uratowane przez Yoko Taro i NieR: Automata

Wiele na to wskazuje, że Microsoft przypomniał sobie o grze. Tytuł według oficjalnych informacji został anulowany, więc zniknął ze sklepu amerykańskiej korporacji, ale w nocy gracze dostrzegli sporą ciekawostkę – Scalebound jest ponownie dostępny na Xbox Live.

Gry oczywiście nie możemy kupić, nie znamy daty premiery, ale na liście deweloperów wciąż widnieje  Platinum Games. Trudno w sumie uwierzyć, by Amerykanie zdecydowali się wrócić do tej gry, jednak może jest to jedna z niespodzianek Microsoftu na E3?

Na wiadomość jednego z fanów odpowiedział Aaron Greenberg, który poinformował, że jest to „bardzo stara, ukryta strona” i produktu nie można w normalny sposób wyszukać w sklepie. Jednocześnie przedstawiciel Microsoftu wspomniał, że osoby odpowiedzialne za sklep muszą naprawić ten „glitch”.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-US/store/p/Scalebound/C4QM1R595G79

Tagi:

Nie przegap