Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.08.2017 08:37
PlatinumGames uratowane przez Yoko Taro i NieR: Automata
1593V

PlatinumGames uratowane przez Yoko Taro i NieR: Automata

Skasowanie Scalebound tylko pozornie nie miało większego wpływu na kondycję studia PlatinumGames. Okazuje się, że ekipę deweloperską trzeba było ratować. I na szczęście się to stało.

Hideki Kamiya, współzałożyciel PlatinumGames, umieścił ma swoim Twitterze ciekawy wpis. Deweloper podziękował w nim Yoko Taro za reżyserię i zaprojektowanie NieR: Automata. Bez tej produkcji, która sprzedała się wyśmienicie na całym świecie, byłoby krucho z PlatinumGames.

NieR: Automata zaskakuje w rankingu najlepszych RPG-ów wg Japończyków

Kamiya wspomina w wpisie na Twitterze, że dzięki NieR: Automata grami studia zainteresowało się więcej osób, z zupełnie nowych kręgów niż wcześniej. Tytuł zaprojektowany przez Yoko Taro zapewnił tez rozwój PlatinumGames przez znaczne zwiększenie ilości chętnych deweloperów do pracy w studiu i przede wszystkim przez polepszenie warunków finansowych firmy.

"To nie przesada, kiedy napiszę, że PlatinumGames zostało uratowane przez Yoko Taro. Nie potrafię mu się dostatecznie nadziękować" - napisał współzałożyciel PlatinumGames.

Wygląda na to, że skasowanie Scalebound, czyli exclusive'a który miał trafić na Xbox One, miało wiele negatywnych konsekwencji dla kondycji studia. To, co pisze Kamiya, brzmi tak, jakby ta ekipa deweloperów znajdowała się jeszcze niedawno na skraju przepaści.

Na znakomitych pomysłach Yoko Taro skorzystało też oczywiście Square Enix. Firma chwali się, że sprzedano już globalnie prawie 2 mln egzemplarzy NieR: Automata, co oznacza - jak to ujęła firma w swoim raporcie - "zachowanie znacznie powyżej prognoz".

Tagi: Nier NieR: Automata Platinum Games Scalebound Square Enix Yoko Taro