SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.05.2018 08:27
Xbox Adaptive Controller. Microsoft ujawnia nowy sprzęt!
3481V

Xbox Adaptive Controller. Microsoft ujawnia nowy sprzęt!

Kolejny raz okazuje się, że w branży trudno zachować w tajemnicy nowy sprzęt czy gry. Tym razem potwierdził się przeciek sprzed kilku dni, dotyczący nowego kontrolera Microsoftu.

Microsoft faktycznie przygotował kontroler przeznaczony przede wszystkim dla graczy niepełnosprawnych lub z ograniczoną ruchomością rąk. Xbox Adaptive Controller. sprawi, że zabawa będzie dla takich osób znacznie prostsza niż przy obecnych na rynku kontrolerach.

Pogłoski o nowym kontrolerze Xbox

Jak działa Xbox Adaptive Controller możecie sprawdzić na filmikach zamieszczonych poniżej. Sprzęt można połączyć z szeregiem akcesoriów, dzięki czemu sterowanie może odbywać się nie tylko za pośrednictwem rąk (tradycyjny joystick lub inne przystawki), ale też stóp a nawet ust.

Trzeba przyznać, że pomysł jest fantastyczny. Gry w przypadku wielu osób niepełnosprawnych stanowią element terapii i wspaniale, że wreszcie pochylono się nad tą grupą klientów.

Xbox Adaptive Controller dorobił się już 2 materiałów wideo, przygotowanych przez Microsoft. Pierwszy z nich prezentuje sprzęt wraz ze wszystkimi przystawkami oraz stelażami, które pozwolą dopasować kontroler do najróżniejszych potrzeb. Co ważne - z kontrolerem otrzymujemy aplikację, która pozwala na dowolną rekonfigurację funkcji przycisków. Możliwa jest także zabawa w formie "co-pilot", czyli taka, w której za część funkcji sterowania odpowiada druga osoba. Drugi materiał wideo to ogólna prezentacja hardware'u, wraz z reakcjami użytkowników.

Premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Cena to ok. 100 dolarów.


Źródło: Microsoft

Tagi: hardware kontrolery microsoft niepełnosprawność xbox Xbox Adaptive Controller