Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.05.2018 13:18
Han Solo: Gwiezdne wojny zbiera pozytywne recenzje!
1881V

Han Solo: Gwiezdne wojny zbiera pozytywne recenzje!

Na temat Han Solo: Gwiezdne wojny - historie napływały do nas w ostatnich kilkunastu miesiącach niepokojące wieści. Okazuje się jednak, że nie powinniśmy się rozczarować tym filmem.

Spośród 33 recenzji zgromadzonych na Metacritic zdecydowanie negatywna jest zaledwie jedna. Niektórzy krytycy wyraźnie zachwycają się nawet Han Solo: Gwiezdne wojny - historie, pisząc o spektakularnym sukcesie i filmie kalibru najlepszych odsłon Gwiezdnych Wojen.

Windows 10 instaluje niechciane aplikacje

"W filmie nie ma niczego, co mogłoby zaskoczyć fanów, ale też nie ma niczego co może ich rozczarować. W filmie brakuje mieczy świetlnych czy śladów Dartha Vadera, ale film udał się i tak bardzo dobrze"  - tak film opisuje The Independent

Wg recenzentów The Guardian i EW postacią, która udała się wyjątkowo dobrze jest Lando. Film spokojnie wpisuje też w kanon fabularny Gwiezdnych Wojen.

"Han Solo: Gwiezdne Wojny to przyjemna przygoda, która szczerze zasługuje na status głównej odsłony, a nie tylko spin-offa. Ron Howard urodził się, by to reżyserować" - napisał recenzent The Guardian.

Redaktor Vulture zachwyca się z kolei grą aktorską, w szczególnością występem Woody'ego Harrelsona. 

Jedyną wyraźnie negatywną recenzję napisał póki co redaktor New York Post. Autorowi nie spodobały się w filmie dłużyzny (film trwa 143 minuty) i kiepski scenariusz. Krytyk chwali jednak występ Ehrenreicha w roli głównej, który nie miał przecież łatwego zadania. Aktor musiał zmierzyć się z legendą Harrisona Forda i wyszedł z tego ponoć obronną ręką.

Średnia ocen Han Solo: Gwiezdne wojny - historie to aktualnie 6.6/10 na Metacritic. Na Rotten Tomatoes film może się pochwalić wynikiem 70% pozytywnych recenzji. Premiera filmu w kinach nastąpi 25 maja.

Źródło: http://www.metacritic.com/movie/solo-a-star-wars-story

Tagi: film han solo krytyka recenzja usa

Nie przegap