Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.05.2018 08:25
PlayStation Vita. Sony kończy produkcję nośników danych
2771V

PlayStation Vita. Sony kończy produkcję nośników danych

Oto kolejny gwóźdź do trumienki PlayStation Vita. Okazuje się, że Sony definitywnie kończy tworzenie fizycznych nośników danych dla tego handhelda.

Sony wydało wczoraj komunikat do deweloperów, w którym pojawiła się informacja, że produkcja PlayStation Vita Game Cardów zakończy się w 2018 roku fiskalnym. Oznacza to, że definitywny koniec produkcji fizycznych gier na PS Vita nastąpi 31 marca 2019 roku. Sony zaznaczyło w wiadomości, że twórcy gier mają zgłaszać ostatnie zamówienia na Game Cardy maksymalnie do 15 lutego 2019 roku.

Stardew Valley w końcu gotowe do premiery na PS Vita

Po wyznaczonym wyżej terminie możliwe będzie jeszcze tworzenie nowych gier na PS Vita, ale tylko w formie cyfrowej. Przypominam, że Sony projektując PS Vita zdecydowało się na wykorzystanie własnego nośnika danych, który różni się trochę od zwykłych kart SD. Przy kończącej się produkcji Game Cardów konsola zostanie więc definitywnie odcięta od nowych, fizycznych wydań gier. Pozostanie nam tylko kupowanie świeżych produkcji z PlayStation Store.

Możliwe, że w przyszłym roku konsolka będzie jeszcze wspierana przez mniejszych deweloperów z Japonii, gdzie pomimo odwrócenia się Sony od swojego produktu, sprzęt cieszy się cały czas niezłą popularnością. Obecnie na PS Vita zmierza jeszcze kilka konwersji, m.in. Stardew Valley, które trafi na przenośny hardware Sony już za kilka dni. Kolejna gra, która trafi na Vitę to powstający od wielu lat, multiplatformowy Chasm.

Źródło: https://kotaku.com/sony-ends-production-of-physical-vita-games-1826060406

Tagi: koniec produkcji playstation vita Sony Stardew Valley

Nie przegap