Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.05.2018 08:21
Stardew Valley wreszcie na PS Vita! Termin premiery i Cross Buy
1160V

Stardew Valley wreszcie na PS Vita! Termin premiery i Cross Buy

Stardew Valley to tytuł jakby skrojony na potrzeby graczy posiadających sprzęt mobilny. Mogło w tej perspektywie dziwić, że gry brakowało dotychczas na PS Vita.

Lepiej późno niż wcale. Po długim oczekiwaniu Stardew Valley wbije się w końcu na PlayStation Vita. Stanie się to 22 maja 2018 r.

Aktualna promocja w PS Store

W tym dniu wszystkie osoby, które skusiły się na zakup Stardew Valley w wersji na PS4 otrzymają gratisowo edycję na PS Vita. Gra jest bowiem oferowana w opcji cross-buy, czyli nabywając jakąkolwiek wersję gry (PS4 lub PS Vita) otrzymujemy gratisowo również wydanie tej produkcji na drugą platformę.  W tej perspektywie, jeśli jeszcze nie kupiliście Stardew Valley na PS4, to warto się pospieszyć z zakupami. Tytuł jest dostępny w promocji do 24 maja (wraz z wieloma innymi tytułami) w dobrej cenie. Aktualnie Stardew Valley kosztuje na PS Store ok. 34 zł (cena dla posiadaczy abonamentu PS Plus).

Czemu stworzenie konwersji Stardew Valley na PS Vita trwało tak długo? Eric "ConcernedApe" Barone niestety nie wyjaśnił tej sprawy. Możliwe, że twórca miał ważniejsze priorytety. Od przynajmniej kilkunastu miesięcy deweloper zajmuje się dopracowywaniem trybu multiplayerowego, który obecnie jest dostępny w formie bety (tylko na PC). Kiedy zakończy się okres próbny, wydana zostanie aktualizacja, która pozwoli nam na wspólne prowadzenie farmy, o czym możecie przeczytać więcej w tym miejscu.


Tagi: Concerned Ape NS pc premiera ps vita ps4 Stardew Valley vita xone