Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2018 17:04
Microsoft szuka pracowników do nowego studia. Twórcy będą pracować nad grami AAA dla Xbox One
1188V

Microsoft szuka pracowników do nowego studia. Twórcy będą pracować nad grami AAA dla Xbox One

Od ubiegłego roku wiemy, że amerykańska korporacja nie zamierza zmarnować okazji i zainwestowała ogromne środki na poszerzenie swojej „rodziny”. Microsoft nie zamierza wyłącznie przejmować znane ekipy, ale chce również tworzyć studia first-party i właśnie taka ekipa powstaje w Santa Monica.

Microsoft już wkrótce może zaprezentować zupełnie nową ekipę. Firma oficjalnie szuka deweloperów, którzy z przyjemnością będą rozwijać nowe tytuły dla Xboksa One i w tym wypadku możemy mówić o dużych produkcjach.

Xbox One rośnie. Microsoft chwali się grubymi liczbami, Wsteczną Kompatybilnością i wynikami

W Santa Monica (Kalifornia) powstało lub właśnie powstaje zupełnie nowe studio, które ma zająć się przygotowaniem gier dla Xboksa One. Microsoft poszukuje „Producenta Wykonawczego” z doświadczeniem kreowania tytułów AAA.

Pracownik będzie miał za zadanie stworzenie dużego zespołu, którym będzie jednocześnie zarządzał. Ekipa ma współpracować z innymi zespołami, czy też rozwijać i ulepszać procesy produkcyjne – w prostych słowach korporacja z Redmond szuka lidera.

Trudno oczekiwać, by na tegorocznym E3 został ujawniony projekt, jednak Phil Spencer już podkreślał, że najnowsze inwestycje potrzebują czasu. Zdaniem plotek, Amerykanie teraz przygotowują grunt pod nową generację, lecz na konkretne bomby musimy jeszcze zaczekać.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-hiring-new-team-california-build-exclusive-aaa-games?

Tagi: e3 e3 2018 Microsoft xbox one