Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.05.2018 09:42
Android P. Nowe funkcje w udoskonalonym systemie Google
1830V

Android P. Nowe funkcje w udoskonalonym systemie Google

Tegoroczna konferencja I/O została już zakończona. Wydarzenie przyniosło ciekawe informacje na temat Android P, czyli najnowszego mobilnego systemu operacyjnego Google.

Google zapowiada spore nowości w sposobie obsługi najnowszej wersji Androida. Tym razem firma chce zrezygnować z 3 podstawowych przycisków i stawia na obsługę w postaci gestów użytkownika. Szczególny nacisk w Android P położono na mechanizmy sztucznej inteligencji. System ma na bieżąco uczyć się zachowań użytkownika i odpowiadać jego potrzebom.

Tutaj główną rolę odegra funkcja Addaptive Battery. System będzie mierzyć, jakie aplikacje i w jaki sposób wykorzystuje użytkownik. Android P dostosuje aktywność programów (również tych działających w tle), by zoptymalizować zużycie baterii, tak by więcej energii z baterii zostawić dla najczęściej wykorzystywanych aplikacji. W podobnym stylu ma działać Adaptive Brightness, czyli nowy system zarządzania jasnością ekranu.

Kolejną nowością w Android P mają być Slices, czyli funkcja ułatwiająca wyszukiwanie informacji w telefonie, rozpoznawanie tekstu i twarzy. Mechanizm ma też blokować powiadomienia w momencie, gdy położymy smartfon ekranem w stronę podłoża.

Beta Android P jest już dostępna dla wybranych modeli smartfonów firm: Nokia, OnePlus, Xiaomi, Sony, Pixel, Vivo, Essential oraz Oppo. Część użytkowników już testuje nowe rozwiązania, ale ich wdrożenie w finalnej wersji może jeszcze trochę potrwać. Google nie podało terminu premiery Android P.

Poniżej znajdziecie przegląd najciekawszych funkcji z bety Android P.

Źródło: Google

Tagi: