Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2018 18:45
Xbox One rośnie. Microsoft chwali się grubymi liczbami, Wsteczną Kompatybilnością i wynikami
1700V

Xbox One rośnie. Microsoft chwali się grubymi liczbami, Wsteczną Kompatybilnością i wynikami

Amerykańska korporacja przygotowuje się do tegorocznego wystąpienia na E3, jednak Microsoft jednocześnie chwali się najnowszymi wynikami. Firma zaliczyła kolejny bardzo dobry okres, który jest możliwy dzięki usługom oraz urządzeniom.

Microsoft nie może narzekać na brak zainteresowania swoimi usługami. Xbox Live zanotował 13% wzrost graczy względem ubiegłego roku – ten wynik wciąż rośnie i pokazuje, że do amerykańskiego sprzętu przekonują się kolejni gracze. Sprzedaż Xboksa One również wzrosła – w tym wypadku korporacja zaliczyła 15% lepszą sprzedaż.

Xbox Games Pass. Pełna lista gier

Gracze chętnie korzystają z najróżniejszych usług Amerykanów. Dzięki funkcji Looking For Group nawiązano 600 000 przyjaźni, a jednocześnie zainteresowani stworzyli już ponad 1,2 mln Klubów na Xbox Live.

Fortnite oraz Far Cry 5 to kolejne produkcje wykorzystujące moc Xboksa One X i dzięki tym tytułom zestawienie „Xbox One X Enhancements” zawiera już 200 pozycji. Microsoft podkreśla, że gracze nie tylko skupiają się na produktach AAA, ponieważ kolekcja ID@Xbox również cieszy się dużą popularnością – fani spędzili ponad 4 mld godzin grając w mniejsze pozycje.

Mixer posiada już 10 mln aktywnych użytkowników, a kolejny kamień milowy zaliczyła Wsteczna Kompatybilność, która jest niezwykle popularna i gracze poświęcili prawie miliard godzin grając na Xboksie One w produkcje z Xboksa 360.

Ciekawie na pewno prezentuje się ten ostatni rezultat – Wsteczna Kompatybilność jest wciąż rozwijana (najnowsze tytuły to Saints Row 2 i Dragon Age 2!), jednak wielu graczy wciąż nie jest przekonanych do tej propozycji amerykańskiej korporacji.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xbox-one-backwards-compatibility-is-super-popular-/1100-6458692/

Tagi: Microsoft Microsoft Game Studios xbox one

Nie przegap