Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2018 17:32
Apple ze świetnymi wynikami. Sprzedaż iPhone’ów i iPadów rośnie
692V

Apple ze świetnymi wynikami. Sprzedaż iPhone’ów i iPadów rośnie

Pamiętacie te wróżby dotyczące śmierci Apple po wydaniu iPhone’a X? Tim Cook nie może specjalnie narzekać, ponieważ jego firma zanotowała kapitalny kwartał i pochwaliła się wzrostem zainteresowania swoich najważniejszych urządzeń.

Apple przedstawiło raport dotyczący wyników finansowych za drugi kwartał i firma potwierdziła sprzedaż 52,2 mln egzemplarzy iPhone’ów. Jednocześnie Tim Cook wspomniał, że iPhone X był najchętniej kupowanym smartfonem we wszystkich tygodniach marca na terenie Stanów Zjednoczonych.

iPhone 9, iPhone XS Plus, iPhone XS w planach Apple na jesień?

Apple wygenerowało 61,14 mld dolarów i tym samym korporacja poprawiła swoje wyniki względem tego samego okresu ubiegłego roku o 16% (52,9 mld dolarów). Jednocześnie koncern może pochwalić się zarobieniem w ujęciu rocznym 13,82 mln dolarów, gdy wcześniej było to „zaledwie” 11,03 mld dolarów.

Tak prezentują się szczegółowe dane:

  • iPhone – 52,22 mln (+1% w ujęciu rocznym, -32% w ujęciu kwartalnym)
  • iPad – 9,11 mln (+2% w ujęciu rocznym, -31% w ujęciu kwartalnym)
  • Komputery Mac  - 4,08 mln (-3% w ujęciu rocznym, -20% w ujęciu kwartalnym)

Jak widać strategia wrzucenia na rynek wyjątkowo drogiego smartfonu została dobrze przyjęta przez klientów, więc możemy się spodziewać, że Apple będzie powtarzać takie „eksperymenty”. iPhone X to był najpopularniejszy smartfon w ostatnim kwartale korporacji.

Nie możemy przy tym zapomnieć, że według plotek jesienią odbędzie się premiera kolejnych trzech smartfonów Apple – więcej informacji na ten temat znajdziecie w powyższym odnośniku.

Źródło: https://www.apple.com/newsroom/2018/05/apple-reports-second-quarter-results/

Tagi: apple ipad iphone iphone x