Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2018 17:58
iPhone 9, iPhone XS Plus, iPhone XS w planach Apple na jesień?
1563V

iPhone 9, iPhone XS Plus, iPhone XS w planach Apple na jesień?

Apple przygotowuje się do wielkiego wystąpienia, na którym poznamy tegoroczne nowości przygotowane przez inżynierów ze słonecznej Kalifornii. Według najnowszych plotek, korporacja ma przygotowywać aż trzy nowe smartfony.

Od kilku tygodni pojawiają się plotki, według których Apple jeszcze w tym roku ma zaprezentować klientom trzy smartfony. Na początku doniesieniami dzieliła się redakcja Bloomberg, a teraz Patrick Seitz z Investors Business Daily opublikował szczegóły.

iPad 9,7. Najtańszy iPad w historii ze wsparciem Apple Pencil

Zdaniem najnowszych plotek, jeszcze w tym roku na rynku zostanie zaprezentowana nowa wersja iPhone’a X, która otrzyma 5,8-calowy ekran, a dodatkowo większa edycja zostanie wyposażone w 6,5-calowy wyświetlacz. Urządzenia mogą zostać nazwane iPhone XS oraz iPhone XS Plus – literka „S” pojawia się w kolejnych aktualizacjach urządzeń Apple od 2014 roku i pamiętnego iPhone’a 6.

Trzecie urządzenie ma nosić podobno nazwę iPhone 9 i w tym wypadku klienci mają otrzymać 6,1-calowy ekran LCD z licznymi funkcjami znanymi z iPhone’a X – np. odblokowanie urządzenia za pomocą Face ID. W tym wypadku korporacja ma wykorzystać „tańsze materiały” względem swojego najdroższego modelu – przykładowo szklane „plecy” podobnie jak w iPhonie 8, standardową baterię (nie w kształcie litery L), słabsze podzespoły.

Według raportu Daryanani, w drugiej połowie roku Apple ma przygotować od 80 do 90 mln iPhoneów i będzie to spadek produkcji o 25-33% względem tego samego okresu ubiegłego roku. Jest to podobno spowodowane mniejszymi zamówieniami partnerów, którzy również odczuwają słabsze zainteresowanie klientów.

Źródło: https://www.tomsguide.com/us/iphone-9-rumors,news-26941.html

Tagi: