Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2018 18:36
Capcom na E3 z przygodówką akcji dla Xbox One, Nintendo Switch i PC. Bijatyka dla PS4 i PC
732V

Capcom na E3 z przygodówką akcji dla Xbox One, Nintendo Switch i PC. Bijatyka dla PlayStation 4 i PC

Japońska korporacja przygotowuje nowe produkcje zmierzające na najważniejsze platformy, jednak pewną ciekawostką jest fakt, że jeden z nowych projektów nie trafi na PlayStation 4. Produkcję mamy poznać na zbliżającym się E3.

Organizatorzy E3 przedstawili dzisiaj interesujące informacje dotyczące zbliżających się prezentacji na tegorocznym wydarzeniu z Los Angeles. Gracze mogą liczyć nie tylko na grę CD Projekt RED, ale również pozycje od Capcomu.

Cyberpunk 2077 na E3! CD Projekt RED pokaże „RPG na aktualną generację”

Japończycy przywiozą na E3 dwie produkcje, jednak oczywiście firma nie zamierza psuć nam niespodzianki i oficjalnie nie przedstawiła tytułów produkcji. Możemy jednak szykować się na:

  • Action/Adventure > Nintendo Switch
  • Action/Adventure > PC/Windows
  • Action/Adventure > Xbox One
  • Fighting / Wrestling > PC/Windows
  • Fighting / Wrestling > Sony PlayStation 4

Ciekawostką jest na pewno ten pierwszy projekt – przygodówka-akcji zmierza wyłącznie na trzy platformy i brak konsoli Sony jest dość zaskakująca. W sumie Capcom posiada wiele uznanych zespołów deweloperskich, które mogą rozwijać najróżniejsze produkcje, jednak firma decydując się na Xboksa One, Nintendo Switch i PC rezygnuje ze sporej bazy potencjalnych użytkowników.

W sumie na pewno warto wspomnieć o powrocie Onimushy (klik), czy też nowej opowieści z uniwersum Dead Rising (klik), ale w obu przypadkach trudno mi uwierzyć, że gry nie trafią na PlayStation 4.

Drugim tytułem jest bijatyka, ale w tym wypadku wcześniej widzieliśmy podobną „ekskluzywność” – jak wiadomo Japończycy przygotowali między innymi Street Fighter V, które trafiło wyłącznie na PlayStation 4 i komputery osobiste.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: Capcom e3 e3 2018