Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2018 16:48
Onimusha powraca! Capcom rejestruje znak towarowy
1520V

Onimusha powraca! Capcom rejestruje znak towarowy

Wielki powrót serii Onimusha to tylko kwestia czasu. Capcom zarejestrował znak towarowy, które pozwala ostrzyć katany i szykować się na nową odsłonę.

Japończycy już w 2016 roku informowali o wskrzeszaniu swoich uznanych marek. Firma wspominała, że zamierza wrzucić na rynek znane IP, które zostały zapomniane, ale wciąż mają wielu fanów na całym świecie.

Znane marki Capcomu powrócą. Onimusha na początek?  

W lutym 2016 roku trwały rozmowy na „wysokim szczeblu”, dzięki którym w przeciągu następnych 2-3 lat powinniśmy zagrać w nową odsłonę serii Onimusha. Aktualnie Capcom wystosował wniosek do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej – firma oczekuje na zarejestrowanie znaku „Onimusha”.

Takich decyzji nie podejmuje się zbyt pochopnie, ale warto zwrócić uwagę, że Japończycy wysłali stosowne dokumenty dopiero na początku kwietnia, więc trudno tak naprawdę powiedzieć, kiedy możemy oczekiwać konkretnej zapowiedzi.

Remaster, reboot, port, spin-off, a może zupełnie nowa odsłona? Nazwa sugeruje powrót pierwszej części, która może zostać odpicowana… Choć jak wiadomo, Capcom w różny sposób podchodzi do swoich kotletów.  

Onimusha powraca

Źródło: Twitter.com

Tagi: