Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2018 16:08
Chernobylite nową grą od The Farm 51. Twórcy Get Even chcą wykorzystać potencjał
857V

Chernobylite nową grą od The Farm 51. Twórcy Get Even chcą wykorzystać potencjał

Gliwiczanie nie próżnują. The Farm 51 zapowiedziało kolejną produkcję, która może zainteresować wielu graczy, ponieważ deweloperzy w przypadku Chernobylite mogą wykorzystać ogromny potencjał zaprezentowany w Get Even.

W ubiegłym roku sympatycy polskich shooterów na pewno zapoznali się z Get Even. Choć tytuł Gliwiczan borykał się z drobnymi problemami, to jednak zaoferował ciekawą i wciągającą opowieść.

World War 3 to „grywalny realizm”. Gliwiczanie mogą zwojować rynek

Nie bez powodu wspominam o tej produkcji, ponieważ jednym z najlepszych elementów Get Even była klimatyczna atmosfera. Autorzy wrzucili gracza do opuszczonego szpitala psychiatrycznego i niektóre ze scen potrafiły przerazić.

Można odnieść wrażenie, że w tym przypadku autorzy nas „sprawdzali”, a wielkie straszenie dopiero nadejdzie. The Farm 51 zapowiedziało Chernobylite, czyli… Survival horror osadzony oczywiście w Czarnobylu.

„26 kwietnia o godzinie 1:23 czasu ukraińskiego. Właśnie w tym dniu i tym czasie rozpoczęła się katastrofa jądrowa w Czarnobylu. Stopiony rdzeń reaktora nr 4 zmieszany z innymi substancjami chemicznymi, tworzy wysoce radioaktywny materiał, który nie istniał nigdzie indziej na świecie.

A my opowiemy historię Czarnobyla: spisek, horror, survival, miłość i obsesja w formie gry wideo.”

Tymi słowami deweloperzy zapowiadają produkcję, która aktualnie nie została zaprezentowana jeszcze zwiastunem, ale możemy mieć pewność, że jest to tylko i wyłącznie kwestia czasu. Jeśli obserwujecie ekipę The Farm 51 w mediach społecznościowych, to na pewno widzieliście, że twórcy chętnie wybierają się do Czarnobyla, gdzie zbierają najróżniejsze dane: 

„Ale to dopiero początek. Jesteśmy zespołem projektantów gier z Polski, który spędza wiele czasu w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, gromadząc wszystkie dane i materiały niezbędne do tego, by katastrofa w Czarnobylu stała się dla nas prawdziwym przeżyciem. Chcemy dostarczyć Państwu głęboką, emocjonalna historię, wciągające przeżycie i przerażenie, a także wizualnie oszałamiające odtworzenie Czarnobyla dzięki szczegółowemu skanowaniu 3D bogatego świata gry, pięknie oddanego w Unreal Engine 4.”

The Farm 51 to jednocześnie twórcy Chernobyl VR Project, który w świetny sposób przedstawia zniszczony świat i dostarcza wielu informacji o tej przerażającej katastrofie.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: