Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.04.2018 08:41
Hellboy The Board Game zebrał 1 milion dolarów w 2 dni!
1292V

Hellboy The Board Game zebrał 1 milion dolarów w 2 dni!

Ktoś jeszcze twierdzi, że planszówki to już przeżytek? Po błyskotliwej kampanii kickstarterowej Street Fighter: The Miniatures Game z jeszcze lepszym wynikiem mamy do czynienia w przypadku Hellboy The Board Game.

Hellboy The Board Game uzyskało zakładane na Kickstarterze 110 tysięcy dolarów. Po zaledwie kilkunastu godzinach gra miała na koncie ponad pół miliona dolarów. Obecnie zaczyna się drugi dzień zbiórki kickstarteroej a gra ma już na koncie ponad... 1 milion dolarów od 8457 wspierających projekt osób.

Czym tak zachwycili się fani planszówek? Wiadomo, że działa tutaj magia marki Hellboy, która przyciąga miłośników komiksów. Podobnie jak w planszówce Street Fighter prawdziwym magnesem są tu jednak figurki bohaterów (Abe, Liz, Hellboy i Johann), 3 bossów (Rasputin, Macka i Giant Frog) oraz 18 sługusów, które otrzymujemy w zestawie.

Street Fighter: The Miniatures Game ufundowane w 1 dzień

Cena podstawowej gry planszowej to 69,99 funtów. Wysyłka będzie się odbywać do każdego rejonu świata po premierze w lutym 2019 r. Koszty dostawy do Europy to ok. 12 funtów.

Za dodatkowe pieniądze (95 funtów) można wykupić rozszerzoną wersję planszówki, z figurkami przedstawiającymi bestie i potwory, bossem Conqueror czy z niemieckimi żołnierzami. Wszystkie figurki trzeba pomalować własnoręcznie, jeśli chcemy by mieniły się kolorami.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia zawartości planszówki Hellboy The Board Game. W poniższym filmiku możecie też sprawdzić, jak się w to dokładnie gra.


Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/1744629938/hellboy-the-board-game

Tagi: helboy hellboy the board game planszówka planszówki