Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2018 18:44
Xbox łączy siły z Discord. Wspólne dyskusje graczy na konsoli i PC
965V

Xbox łączy siły z Discord. Wspólne dyskusje graczy na konsoli i PC

Świetna wiadomość od Microsoftu. Amerykańska korporacja właśnie potwierdziła nawiązanie współpracy z zespołem Discord, na mocy której gracze na Xboksach One będą mogli rozmawiać podczas rozgrywki z sympatykami „blachy”.

Microsoft wciąż pracuje nad rozwojem wielkiego ekosystemu dla graczy. Amerykańska korporacja właśnie zaprezentowała współpracę, dzięki której fani na Xboksach One i komputerach osobistych otrzymają możliwość łatwej komunikacji.

Xbox Game Pass na maj z PES 2018! To 2 mocna gra w miesiącu

Discord to najpopularniejszy komunikator głosowy dla graczy, który został doceniony przez Microsoft. Korporacja z Redmond zdecydowała się wykorzystać jego potencjał i Xbox oraz Discord wspólnymi siłami zaoferują klientom bardzo przyjemną komunikację.

Dzięki tej propozycji podczas rozgrywki na Xboksie One bez problemu będziecie mogli rozmawiać ze znajomymi, którzy poznają historie na PC – nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ coraz częściej pojawiają się gry, które pozwalają na cross-platformową zabawę.

Już wkrótce członkowie Xbox Insider otrzymają możliwość połączenia konta Xbox Live z kontem Discord, a na PC pojawi się opcja załadowania swojego konta Microsoft. W konsekwencji tworząc sesję otrzymamy możliwość wspólnej dyskusji pomiędzy platformami.

Jest to na pewno dobra opcja dla miłośników Sea of Thieves – piraci na Xboksach One i PC wspólnymi siłami będą nie tylko rabować skarby, ale pośpiewają w swoim gronie… To oczywiście już teraz jest możliwe, ale dzięki współpracy wszystko będzie działało automatycznie.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: