Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.04.2018 09:37
HBO GO zmienia regulamin. Użytkownicy nadużywają darmowego okresu próbnego
5812V

HBO GO zmienia regulamin. Użytkownicy nadużywają darmowego okresu próbnego

Platforma HBO GO wreszcie uwolniła się od umów zawieranych z zewnętrznymi firmami. Jak się jednak okazuje HBO ma już w związku z tym pewne problemy.

Obecnie 1 miesiąc HBO GO jest darmowy i oferowany w ramach wypróbowania platformy. To się może jednak niedługo zmienić, bo cześć użytkowników próbuje korzystać wielokrotnie z rzeczonej promocji, przedłużając sobie "okres próbny" na wiele miesięcy. Niektórzy wykorzystują w tym celu fałszywe numery kart płatniczych lub kupują od innych osób "okresy próbne" po znacznie niższej cenie niż 29,99 zł, wyznaczone przez polski oddział HBO.

Westworld. Recenzja początku 2 sezonu

Taka sytuacja zmotywowała HBO GO do zmiany regulaminu w Polsce. Do użytkowników HBO GO trafiły już maile informujące o zmianach. W szczególności w regulaminie pojawiły się zapisy o tym, że z okresu próbnego można skorzystać tylko 1 raz w ciągu 12 miesięcy.

"Użytkownik jest uprawniony do skorzystania z jednego Okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. Weryfikacja Użytkownika w celu zapobieżenia nadużyciom Okresu próbnego może nastąpić na postawie danych podanych przez Użytkownika, w tym m.in. na podstawie przypisanego do konta adresu e-mailowego, metody płatności lub numeru indentyfikacyjnego urządzenia. W przypadku podejrzenia nadużycia Okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie Umowy.

Problem dotyczy nie tylko HBO GO. Wg analityków z SW Research w polskim Netflix liczba pirackich kont może sięgać 10 proc. Daje to ok. 50 tys. użytkowników, przedłużających sobie "okres próbny".

Obecnie w HBO GO najgorętszym serialem jest drugi sezon Westworld. Recenzję 1 odcinka pióra Rogera znajdziecie tutaj.

Tagi: