Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2018 19:11
World of Demons to nowa gra PlatinumGames
1713V

World of Demons to nowa gra PlatinumGames

Twórcy Nier: Automata oraz Bayonetty zdecydowali się ujawnić zupełnie nową produkcję. PlatinumGames pracuje nad  World of Demons, które jeszcze w tym roku ma trafić do pierwszych graczy. Poznajcie szczegóły.

World of Demons to gra akcji przygotowana przez PlatinumGames, autorów między innymi Nier: Automata oraz Bayonetty. Studio współpracuje z korporacją DeNA i gra jeszcze w tym roku zadebiutuje na urządzeniach z systemami iOS oraz Android.

Bayonetta 3 nie trafi na inne platformy. Hideki Kamiya wytłumaczył sytuację związaną z IP

Jest to pierwsza pozycja „Platynowych” przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych. Studio przez trzy lata kreowało różne prototypy, z których powstał właśnie World of Demons. Autorzy zapowiadają, że „jest to taka sama gra akcji jak wszystkie produkcje PlatinumGames”, jednak sterowanie zostało odrobinę uproszczone. Jednocześnie gracze mogą oczekiwać „braku kompromisów” i „głupot” wynikających z platformy.  

W World of Demons wcielimy się w samuraja i będziemy eliminować kolejne yokai. Na start pozycja otrzyma trzech bohaterów do wyboru oraz ponad 80 demonów do zabicia – pokonane bestie będą wykorzystywane przez graczy jako summony.

Rozgrywka została dostosowana do smartfonów i tabletów, więc podczas walki musimy wyłącznie biec w kierunku przeciwnika – samuraj automatycznie wykona serię ciosów. Jednym z ruchów będzie również unik (maźnięcie palcem po ekranie), czy też przerwanie akcji przeciwnika.

Każdy z bohaterów ma swoje unikalne ruchy związane z posiadaną bronią, a mega-atak uruchomimy po „namalowaniu palcem” na ekranie symbolu. Postać może jednocześnie posiadać trzy yokai, które również charakteryzują się innymi zdolnościami i oferują indywidualne wzmocnienia.  

World of Demons będzie dystrybuowany w formie free-2-play, a za prawdziwą gotówkę zbierzemy walutę, która pozwoli zdobyć więcej yokai. Pod względem trybów otrzymamy dzienne wyzwania, fabularna historię, czy też rozgrywki PVP.

Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku – na początku grę otrzymają posiadacze urządzeń z iOS.

Źródło: https://www.polygon.com/2018/4/18/17252194/world-of-demons-platinum-games-goes-android-ios

Tagi: DeNA mobile PlatinumGames world of demons