Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2018 13:57
Gears of War 5 jeszcze w tym tygodniu? Nadciąga duże ogłoszenie
1351V

Gears of War 5 jeszcze w tym tygodniu? Nadciąga duże ogłoszenie

Marka Gears of War jest wciąż rozwijana przez The Coalition. Deweloperzy z Kanady od dwóch lat pracują nad nowym tytułem, który może zostać ujawniony już wkrótce. Taki scenariusz przewiduje jeden z raperów związany z produkcją.

The Coalition to zespół prowadzony przez Roda Fergussona. Doświadczony deweloper został zatrudniony przez Microsoft, gdy korporacja z Redmond wykupiła od Epic Games markę Gears of War. Zadaniem Kanadyjczyka jest rozwój serii Fenixów.

Gears of War 5 tworzone przez Splash Damage, więc The Coalition pracuje nad Perfect Dark?

Od kilku miesięcy czekamy na jakiegokolwiek konkrety dotyczące rozwoju Gears of War. Nowa produkcja jest rozwijana od dobrych kilkunastu miesięcy i nawet przed ubiegłorocznym E3 pojawiły się plotki, według których na konferencji Microsoftu może pojawić się skromna zajawka nowej przygody.

Tak się niestety nie stało, ale stosowny teaser może zostać ujawniony jeszcze w tym tygodniu. Sytuację podgrzał Ice-T, amerykański raper, który opublikował następującą informację:

„Wiadomość dla graczy: EKSKLUZYWNE ogłoszenie dotyczące Gearsów odbędzie się w tym tygodniu. Bądźcie gotowi…”

Nie od dzisiaj wiadomo, że Ice-T ma bardzo dobre układy z twórcami marki Gears of War. Raper został zaangażowany w produkcję trzeciej odsłony i miał okazje podłożyć głos pod Aarona Griffina. Trudno tak naprawdę powiedzieć, na co możemy liczyć, ale sympatycy marki Gears of War liczą na jedno – mała zajawka zapowiadająca prezentację piątej odsłony na tegorocznym E3. 

Trudno tak naprawdę powiedzieć, czy jest to możliwe, ale raczej nie liczyłbym na premierę pełnoprawnej odsłony w 2018 roku. Skromny teaser, ujawnienie gry w Los Angeles i debiut w przyszłym roku? Brzmi dobrze.

Istnieje również koncepcja, że nowe Gearsy są w całości rozwijane przez Splash Damage, które rozpoczęło prace nad tytułem jeszcze przed premierą Gears of War 4. Oba tytuły były przygotowywane jednocześnie i dzięki temu rychła premiera jest jak najbardziej możliwa.

Mateusz, dzięki za info!

[Aktualizacja #1]

Zamiast wielkiej zapowiedzi mamy... Aarona Griffina w Gears of War 4! :D

Źródło: https://gamerant.com/gears-of-war-ice-t/

Tagi: gears of war 5 ice-t Microsoft The Coalition xbox one