Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.02.2018 14:37
Gears of War 5 tworzone przez Splash Damage, więc The Coalition pracuje nad Perfect Dark?
1352V

Gears of War 5 tworzone przez Splash Damage, więc The Coalition pracuje nad Perfect Dark?

Nowa odsłona Gears of War została w zasadzie potwierdzona przez deweloperów ze Splash Damage. Studio poszukuje nowych pracowników i ta wiadomość może w pewien sposób potwierdzać wcześniejszą plotkę. 

W 2016 roku zadebiutowało Gears of War 4, które rozpoczęło zupełnie nowy rozdział w uniwersum. Microsoft zamierza stale rozwijać serię i właśnie z tego powodu The Coalition ma stale pracować nad marką.

Xbox na E3 „w wielkim stylu”. Microsoft ponownie zapowiada wystąpienie

Już kilka tygodni temu informowałem naszych czytelników o plotce, według której The Coalition nie pracuje nad nowymi Gearsami, a studio zostało oddelegowane do wskrzeszenia marki Perfect Dark. Nie otrzymaliśmy w tym temacie większych potwierdzeń, jednak sytuacja zmieniła się w momencie, gdy Splash Damage zaczęło szukać nowych pracowników.

Splash Damage do niedawna wyłącznie pomagało większym deweloperom w przygotowywaniu trybów sieciowych – to ta ekipa odpowiada za multiplayer z Gears of War 4 oraz Gears of War: Ultimate Edition.

Twórcy oficjalnie poszukują nowych pracowników do projektu w świecie Gears of War oraz do „nieujawnionej produkcji” – zdaniem przecieków może to być jedna i ta sama gra, ale Splash Damage w końcu spróbuje swoich sił w stworzeniu całego tytułu.

Studio poszukuje osób odpowiedzialnych za fabułę oraz przerywniki filmowe, a jak wiadomo oba te elementy nie będą szczególnie potrzebne w trybie sieciowym nowych Gearsów. Sytuacja jest naprawdę ciekawa, bo nie możemy zapomnieć, że już wcześniej Microsoft próbował zaangażować do tworzenia tego IP dodatkową ekipę – w 2013 roku na rynku zadebiutował Gears of War: Judgment (stworzony przez Epic Games Poland), ale pozycja nie zyskała uznania wśród fanów.

Jeśli faktycznie kolejna odsłona Gears of War jest rozwijana w Splash Damage, to może The Coalition macza paluchy w Perfect Dark?

Źródło: http://comicbook.com/gaming/2018/02/14/job-listings-gears-of-war-5-xbox-one-microsoft/

Tagi: gears of war 5 microsoft perfect dark Splash Damage The Coalition