Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2018 20:33
Wave Race otrzyma nową odsłonę na Nintendo Switch?
599V

Wave Race otrzyma nową odsłonę na Nintendo Switch?

Wave Race to uznana seria, która jest kojarzona z kolejnymi konsolami Nintendo. Jeśli wierzyć przeciekom, autorzy oryginału pracują nad wielkim powrotem marki. Nowa odsłona ma trafić na Nintendo Switcha.

Wave Race zadebiutowało pierwotnie w 1992 roku na Game Boy’u. Po 4 latach zadebiutowała kontynuacja na Nintendo 64, a w 2001 roku Japończycy opublikowali wersję na GameCube’a. Od tego czasu seria została zamrożona.

Dark Souls Remastered na Nintendo Switch opóźnione

Shinya Takahashi to producent  Wave Race i Japończyk podczas rozdania nagród BAFTA wspomniał o możliwym powrocie uniwersum:

„Możemy ponownie zobaczyć tę grę. Próbujemy przygotować wiele gier i to może być jedna z nich… Osobiście uwielbiam Wave Race!”

Nie jest to oczywiście bezpośrednia zapowiedź, jednak Nintendo doskonale zdaje sobie sprawę z siły swojej marki, która ma na świecie wielu fanów. Korporacja zamierza wskrzeszać uznane klasyki i właśnie z tego powodu na Nintendo Switch zmierza nowa odsłona serii Metroid Prime. Konkrety dotyczące Wave Race możemy otrzymać już na tegorocznym E3, ponieważ w Los Angeles powinniśmy poznać plany korporacji na kolejne sześć miesięcy.

Jeśli nawet Nintendo nie planuje przygotowania nowej odsłony, to Wave Race może powrócić w formie Virtual Console z GameCube’a.

Źródło: http://fandom.wikia.com/articles/exclusive-wave-race-producer-teases-series-for-switch

Tagi: Nintendo nintendo Switch shinya takahashi wave race