Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2018 21:30
Pierwsza reklama Xbox Live pokazuje wielką zmiany w naszej branży
2198V

Pierwsza reklama Xbox Live pokazuje wielkie zmiany w naszej branży

Od premiery pierwszego Xboksa sporo się zmieniło w branży gier. Microsoft w pierwszych latach tłumaczył graczom z całego świata na czym polega Xbox Live i pierwsza reklama prezentowana przez Amerykanów jest dość zabawna.

Pierwszy Xbox trafił na rynek w 2002 roku i urządzenie oferowało zmagania na Xbox Live. Teraz rywalizacja w przykładowo Fortnite jest standardem, ale jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy mówić o czymś… Rewolucyjnym.

Najlepsze gry na Xbox One

To właśnie z tego powodu Microsoft promując Xboksa oraz Xbox Live musiał skupiać się na podstawach – założenie konta, rozmowa z graczami, wyciszenie nadgorliwych zawodników, czy też sieciowe rankingi.

Jak wspomina Kotaku, jedną z najbardziej denerwujących funkcji była zmiana barwy głosu i zainteresowani używali tej opcji, gdy chcieli wyłącznie wkurzyć innych graczy na serwerze. Pewną ciekawostką jest fakt, że chcąc zacząć cieszyć się sieciową rozgrywką, użytkownicy Xboksa musieli nabyć „Pakiet Startowy” za 49,99 dolarów, który oferował roczną subskrypcję Xbox Live, słuchawki podłączane do kontrolera oraz dwie wersje demo: Whacked i MotoGP.

W pierwszym tygodniu od premiery klienci nabyli 150 000 egzemplarzy „startówki” i Microsoft chwalił się „kamieniem milowym” – była to pierwsza usługa szerokopasmowego przesyłu danych w oparciu o abonament, która przekroczyła 100 000 abonentów.

Teraz to wszystko jest standardem, dziennie gramy ze znajomymi, komunikujemy się z nimi… Wyobrażacie sobie życie bez podłączenia do Sieci? ;)

Źródło: https://www.polygon.com/2018/4/16/17242934/xbox-live-commercial-promo-video

Tagi: