Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2018 14:33
Hellblade: Senua's Sacrifice zalicza dobry start na Xbox One
832V

Hellblade: Senua's Sacrifice zalicza dobry start na Xbox One

Ninja Theory świętuje sukces Hellblade: Senua's Sacrifice na Xboksie One. Produkcja zaliczyła dobry start, więc deweloperzy podkręcają zabawę i chcą przekazać większą gotówkę dla osób cierpiących na problemy ze zdrowiem psychicznym.

Hellblade: Senua's Sacrifice osiągnął kapitalne wyniki na PlayStation 4 i komputerach osobistych. Twórcy zdecydowali się przenieść produkcję na kolejną platformę i wersja na Xboksa One również została ciepło przyjęta przez graczy.

Hellblade: Senua's Sacrifice na Xbox One X. Zwiastun przedstawia piękną grę w 4K z HDR

Twórcy przed premierą rzucili graczom wyzwanie – jeśli zainteresowani kupią 50 000 sztuk Hellblade: Senua's Sacrifice w wersji na Xboksa One w tydzień, to studio przekaże 25 000 dolarów na rzecz American Mental Health. Jest to fundacja non-profit pomagająca osobom z problemami emocjonalnymi i prowadząca badania nad zdrowiem psychicznym.

Ten cel udało się zrealizować, więc deweloperzy zdecydowali się podkręcić zabawę. 100 000 sztuk gry do 18 kwietnia, a Ninja Theory podaruje dodatkowe 50 000 dolarów na rzecz wspomnianej organizacji.

To nie pierwsza taka decyzja brytyjskiego studia, które w ubiegłym roku przeznaczyło ponad 80 000 dolarów na rzecz organizacji charytatywnej zajmującej się zdrowiem psychicznym, Rethink Mental Illness. Gotówka została zebrana z pomocą fanów.  

Aktualnie Ninja Theory nie potwierdziło swoich kolejnych planów, ale możemy się spodziewać, że deweloperzy już wkrótce ogłoszą rozpoczęcie prac nad kolejnym tytułem. Dotychczas Brytyjczycy nigdy nie przygotowali kontynuacji swoich IP – w 2007 roku zadebiutowało Heavenly Sword, a w 2010 roku zagraliśmy w Enslaved: Odyssey to the West.

Źródło: https://wccftech.com/hellblade-sales-xbox-50k/

Tagi: hellblade: senua's sacrifice Ninja Theory tweet wyniki sprzedaży xbox one