Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2018 13:30
Anthem skupi się na historii. Gra może otrzymać fabularne DLC
832V

Anthem skupi się na historii. Gra może otrzymać fabularne DLC

BioWare ma wielkie plany związane z Anthem. To nowa marka uznanego studia, które nie może pozwolić sobie na najmniejszy błąd, więc dyrektor generalny opublikował pierwszą wiadomość dla fanów. Casey Hudson zapowiada fabularne przygody.

Mass Effect: Andromeda okazało się sporą porażką BioWare. Gra nie zaliczyła fantastycznych rezultatów, nie została doceniona, więc twórcy nie mogli przygotować fabularnych rozszerzeń. Niemal całe studio skupia się teraz na Anthem.

Battlefield 5 i Anthem nie popełnią błędów Star Wars Battlefront 2

Casey Hudson zamierza w kolejnych miesiącach kontaktować się ze społecznością graczy i informować ich o pracach nad Anthem. W pierwszej wiadomości dyrektor generalny BioWare wspomniał, że choć w przypadku Mass Effect: Andromeda, jego zespół nie mógł pracować nad fabularnymi historiami, to jednak w przyszłych produkcjach deweloperzy chcą przygotowywać dodatkowe opowieści.

Twórca podkreślił, że choć BioWare chce nadal zachwycać mechanikami, to jednak najważniejsze mają być przygody:

„Musimy zachwycać graczy nowymi doświadczeniami i innowacjami, ale naszym zadaniem jest skupienie się na znaczeniu świata, postaci i elementów opowiadania historii, których gracze oczekują od naszych gier.”

Studio znane z serii Mass Effect ma jednocześnie skupić się na takim przygotowaniu gier, by produkcje mogły stale dostarczać nowych historii i doświadczeń, a same tytuły były rozwijane w otwartej relacji z graczami.

Pierwszą taką pozycją jest właśnie Anthem – w tym wypadku otrzymamy zupełnie nową markę, która jest nastawiona na fabułę, ale jednocześnie zaoferuje przyjemny gameplay, a budowa gry – co w sumie łatwe do przewidzenia – ma być otwarta na przygotowanie dodatkowych historii.

W prostych słowach? Anthem idzie drogą Destiny i pewnie otrzymamy wielkie rozszerzenia, które znacząco wydłużą życie produkcji.

Źródło: http://blog.bioware.com/2018/04/16/studio-update-from-casey-hudson/

Tagi: Anthem bioware casey hudson