Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.04.2018 10:55
Agony ocenzurowane. Patch przywracający pierwotną wizję tylko na PC
2194V

Agony ocenzurowane. Patch przywracający pierwotną wizję tylko na PC

Niedawno polskie studio Madmind zakomunikowało, że będziemy musieli dłużej poczekać na premierę Agony. Wygląda na to, że przedłużające się prace nad tym horrorem mogą mieć związek z koniecznością dopasowania gry do wymagań urzędów przydzielających kategorie wiekowe.

Wydawcy i deweloperzy jak ognia wystrzegają się w USA kategorii wiekowej Adults Only (AO). Wszystko w związku z faktem, że takie produkcje tylko dla dorosłych są w Stanach Zjednoczonych bardzo niechętnie sprzedawane w sklepach. Nintendo, Microsoft i Sony odmawiają też umieszczania takich tytułów w swoich systemach cyfrowej dystrybucji.

Twórcy Agony przepraszają za opóźnienie premiery

Okazuje się, że polskie studio miało duży problem z tym, by Agony uzyskało kategorię wiekową Mature (M) od ESRB. By osiągnąć ten cel Madmind musiało ocenzurować swoje dzieło. Z gry wycięto pewne motywy, których nie zobaczymy już na pewno na konsolach.

Nadzieję na ujrzenie pierwotnej wersji Agony mogą mieć osoby preferujące zabawę na PC. Firma zapowiedziała na swoim Kickstarterze, że wprowadzi "specjalny, opcjonalny patch dla PC, który usunie rzeczone zabiegi cenzorskie".

"Chcemy potwierdzić, że przygotowujemy specjalny, opcjonalny patch dla PC, który usunie rzeczone zabiegi cenzorskie. Chcielibyśmy zrobić coś podobnego na konsolach, ale niestety z technicznego i legalnego punktu widzenia jest to po prostu niemożliwe.

Postanowiliśmy, że osoby, które wsparły naszą akcję na Kickstarterze i kupiły konsolową wersję Agony będą w stanie zamienić ją w edycję PC. Szczegóły na ten temat podamy wkrótce na Kickstarterze".

Studio zapewniło też w komunikacie na Kickstarterze, że scena z "murarzem" zostaje w Agony nienaruszona. Z gry nie wyrzucono też żadnych scenek, które widzieliśmy w zwiastunach.

"Nie obawiajcie się. Pełna sklepowa wersja Agony i tak będzie mroczniejsza, niż cokolwiek dotychczas pokazaliśmy".

Tagi: agony horror Madmind polska