Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2018 21:33
Nowy BioShock ma powstawać w tajnym zespole 2K!
1361V

Nowy BioShock ma powstawać w tajnym zespole 2K!

Włodarze Take-Two wielokrotnie powtarzali, że nie zamierzają zmarnować marki BioShock, a według najnowszych doniesień nowa produkcja już powstaje. Nad tytułem ma pracować tajemniczy zespół 2K Games.

Pierwszy BioShock zadebiutował w 2007 roku i zgarnął oceny na poziomie 94-96%. Po zaledwie trzech latach na rynek trafiła kontynuacja, która nie została już tak ciepło przyjęta (88%), ale BioShock Infinite (93-94%) sprawił, że wielu graczy rozkochało się w tym uniwersum.

Take-Two szykuje powrót jednej z największych marek 2K. Borderlands lub Bioshock?

Project Icarus (pierwotna nazwa BioShock Infinite) otrzymał jeszcze dwa duże dodatki, ale następnie Ken Levine zdecydował się opuścić Irrational Games i od tego czasu czekamy na jakąkolwiek kontynuację.

Take-Two podkreśla, że zamierza rozwijać grę, ale wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnego stanowiska. Sytuacja zmieniła się dzisiaj, ponieważ według Jasona Schreiera od pewnego czasu trwają już prace nad nowym BioShockiem.

Redaktor Kotaku przygotował materiał dotyczący problemów studia odpowiedzialnego za Mafię III, jednak w tekście pojawia się spora ciekawostka – zdaniem jego informatorów, w lutym zwolniono wielu deweloperów odpowiedzialnych za porażkę opowieści Lincolna Clay’a, ale część zespołu ma przed sobą nowe zadanie.

Twórcy zostali „przeniesieni do tajnego studia, które pracuje nad nowym, niezapowiedzianym BioShockiem”. Schreier już wielokrotnie udowodnił, że posiada dojścia do czołowych zespołów – to on między innymi przedstawił historię klęski Visceral Games oraz potwierdził ogromne problemy Mass Effect: Andromedy.

Teraz pytanie pozostaje jedno – kiedy? Warto pamiętać, że tajny projekt Take-Two ma zadebiutować do 31 marca 2019 roku…

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2018/04/13/report-top-secret-2k-studio-working-on-new-bioshock.aspx

Tagi: 2K Games bioshock Take-Two