Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2018 20:30
This Is the Police 2. Gameplay przypomina serię XCOM
684V

This Is the Police 2. Gameplay przypomina serię XCOM

Skorumpowani gliniarze wrócą jeszcze w tym roku. Weappy Studio postanowiło zaprezentować odpicowany gameplay z This Is the Police 2, który powinien zaciekawić fanów serii XCOM. Autorzy znacząco rozbudowali produkcję względem pierwowzoru.

W 2016 roku na rynku zadebiutował This Is the Police. Gra zgarnęła oceny na poziomie 63-71%, ale została doceniona za między innymi ciekawy pomysł – w tytule wcieliliśmy się w skorumpowanego szefa policji, który ma zaledwie 180 dni na dorobienie się sporej gotówki.

Pierwsze informacje This Is the Police 2

Twórcy zapowiadając grę informowali, że zdecydowali się znacząco usprawnić rozgrywkę, ale dopiero dzisiaj otrzymaliśmy pierwszy gameplay. Przed misją ponownie wybierzemy gliniarzy, którzy mają rozwiązać problem, ale tym razem otrzymamy możliwość wpływania na wydarzenia – policjanci będą eksplorować lokacje w systemie turowym.

W This Is the Police 2 naszym zadaniem będzie powstrzymanie przestępców, więc na początku zbadany teren, przygotujemy plan i dopiero w kolejnym kroku postaramy się unieszkodliwić podejrzanych. Będzie to na pewno ciekawe urozmaicenie – jeśli autorzy przyłożą się do sfery rozgrywki, to This Is the Police 2 może zgarnąć znacznie lepsze oceny od swojego pierwowzoru.

Opowieść w tym wypadku skupi się na Lilly Reed, która zostanie szeryfem Sharpwood. Bohaterka na początku musi okiełznać ekipę, ponieważ jej współpracownicy nie zamierzają słuchać rozkazów od młodej kobiety.

Aktualnie nie poznaliśmy daty premiery, ale This Is the Police 2 jeszcze w tym roku trafi na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha oraz komputery osobiste.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: gameplay this is the police 2 THQ Nordic Weappy Studio