Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2018 15:34
This Is the Police 2 oficjalnie! Skorumpowani gliniarze powracają
736V

This Is the Police 2 oficjalnie! Skorumpowani gliniarze powracają

Jeszcze w tym roku otrzymamy możliwość poznania nowej przygody „złych” gliniarzy. THQ Nordic właśnie ujawniło This Is the Police 2, które zmierza na komputery osobiste oraz konsole.

This Is the Police 2 to strategia a jednocześnie kontynuacja produkcji z 2016 roku. Za tytuł odpowiada Weappy Studio, natomiast wydawcą został THQ Nordic. Gracze tym razem trafią do zapomnianego miasta kontrolowanego przez gangi.

This is the Police w Encyklopedii PPE.pl

Akcja This Is the Police 2 została umiejscowiona w ciekawym miejscu. Twórcy wrzucają gracza do Sharpwood, czyli zapomnianej mieściny, w którym okoliczna społeczność musi nie tylko radzić sobie z panującym mrozem, ale również z „barbarzyńskimi tradycjami”. To dom wielu gangsterów oraz przemytników.

Główną bohaterką pozycji została Lilly Reed (Sarah Hamilton, znana z serii „The Longest Journey” podkłada głos pod postać), która jest nowym szeryfem Sharpwood i musi poradzić sobie z tą trudną sytuacją i nieokiełznaną załogą, która ma spory problem z wykonywaniem rozkazów od młodej kobiety. Sytuacja zagęści się w momencie pojawienia się w mieście Warrena Nasha – tajemniczy mężczyzna może przynieść miastu zbawienie lub zgubę.

Twórcy nie zmieniają realiów produkcji, ale zdecydowali się podkręcić aspekt strategiczny. Teraz nie tylko będziemy wysyłać policjantów na misje pamiętając o ich indywidualnych umiejętnościach, a gracz zostanie wdrożony w każde zadanie i to od podjętych decyzji będzie zależeć, czy problem zostanie rozwiązany. Studio popracowało również nad sztuczną inteligencją załogami, która ma teraz posiadać swoje mocne i słabe strony, lęki, uprzedzenia, czy też większe problemy.

This Is the Police 2 jeszcze w tym roku trafi na PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: this is the police 2 THQ Nordic Weappy Studio