Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.04.2018 13:14
Shovel Knight z rewelacyjną sprzedażą. Autorzy zachwyceni wynikami na Switch
1475V

Shovel Knight z rewelacyjną sprzedażą. Autorzy zachwyceni wynikami na Switch

Shovel Knight potęgą jest i basta! Potwierdzają to nie tylko wysokie oceny w recenzjach i uznanie graczy. Ten tytuł sprzedaje się doskonale, jak na indyka.

Yacht Club Games odniosło ogromny sukces w kategorii gier indie. Studio pochwaliło się wczoraj, że sprzedało już ponad 2 miliony kopii Shovel Knight: Treasure Trove.

"Zaczynamy podejrzewać, że ludzie naprawdę to lubią! Szaleństwo! Zaledwie 18 miesięcy po premierze Shovel Knight przebił się przez granicę miliona kopii. 26 miesięcy później mamy na koncie ponad 2 miliony sprzedanych sztuk naszej gry. To dla nas kolosalny kamień milowy. Dziękujemy wszystkim za niesamowite wsparcie".

Studio, by upamiętnić to wydarzenie, oferuje aktualnie rabat 20% na zakupy Shovel Knight: Treasure Trove. Oferta promocyjna dotyczy wszystkich wersji gry (również na Wii U, Switch i na platformach Steam, GOG i Humble Bundle). Posiadacze gry na wszystkich platformach otrzymają też za darmo kampanię King of Cards, kiedy tylko zostaną nad nią ukończone prace.

Studio przedstawiło sprzedaż procentową dla każdej z platform. Okazuje się, że 3DS idzie prawie łeb w łeb z PC (24,4% dla PC i 23,9% dla 3DS). Bardzo mocny wynik zaliczył też w krótkim czasie Switch - 17,6% sprzedanych kopii przypada na posiadaczy konsoli hybrydowej Nintendo.Deweloperzy twierdza, że na Switch rozeszło się już ok. 370 tysięcy kopii Shovel Knight.

Autorzy ujawnili również, że najwięcej zakupów wykonywali mieszkańcy Ameryki Północnej. Na drugim miejscu jest Stary Kontynent. Szczegółowe dane z diagramów znajdziecie w naszej galerii poniżej. Deweloperzy twierdzą, że tylko jedna osoba kupiła Shovel Knight w Wietnamie... "musimy znaleźć znajomego dla tej osoby, by miała z kim grać" - żartuje ekipa Yacht Club.

Tagi: Nintendo shovel knight yacht club games