Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.04.2018 12:18
Disgaea: Hour of Darkness. Powstaje remake HD dla Switch i PS4
516V

Disgaea: Hour of Darkness. Powstaje remake HD dla Switch i PS4

Myśleliście, że Nippon Ichi Software porzuci styl grafiki 2D po przejściu w trzeci wymiar w The Witch and the Hundred Knight. Błąd!

Nippon Ichi Software to chyba najbardziej konserwatywna firma w branży. Japońskie studio zostało jakby w poprzedniej epoce i potwierdza to swoim kolejnym posunięciem.

Najnowsza gra Nippon Ichi intryguje stylem wizualnym

Nippon Ichi nie zamierza opuszczać pola, w którym czuje się najlepiej, czyli grafiki 2D (co widać też po zapowiedzianym The Liar Princess and the Blind Prince). Studio ogłosiło, że tworzy 'remake HD' Disgaea: Hour of Darkness. Wydawnictwo będzie się nazywać Disgaea Refine i trafi w 2018 r. na PS4 i Switch.

Studio użyło wyrażenia "remake", więc można by się spodziewać konkretnie poprawionej grafiki. Póki co za wcześnie na detale, bo nie dysponujemy jeszcze ani zwiastunem, ani screenami. Mamy tylko skan z Famitsu, który znajdziecie w naszej galerii. Zrzuty ekranowe, które pojawiły się w japońskim magazynie nie wyglądają jakoś zauważalnie lepiej od wersji z PS2, ale miejmy nadzieję, że to tylko wina kiepskiej rozdzielczości grafiki.

Tagi: disgaea nippon ichi software ps4 switch