Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.04.2018 11:35
Grand Theft Auto 4. Niedługo nie posłuchamy już części piosenek w grze
1689V

Grand Theft Auto 4. Niedługo nie posłuchamy już części piosenek w grze

Licencje maja najczęściej tymczasowy charakter. Ofiarą takiego stanu rzeczy padały już wcześniej całe produkcje, które znikały z cyfrowej dystrybucji. Tym razem pomówimy o muzyce w Grand Theft Auto 4.

Grand Theft Auto 4 debiutowało na PS3 i X360 10 lat temu, dokładnie 29 kwietnia 2008 roku. Kotaku donosi, że właśnie kończy się umowa na licencje dotyczące wielu utworów muzycznych wykorzystanych w tym sandboksie.

GTA 5 zarobiło więcej niż jakikolwiek film!

Wg informatorów Kotaku za kilkanaście dni będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją jak przy okazji GTA: Vice City (kiedy okazało się, że z gry usunięto utwory Michaela Jacksona). Z Grand Theft Auto 4 ma wyparować "wiele" piosenek. Nie wiemy niestety jeszcze, o jakie dokładnie kawałki chodzi, ale pewne jest, że kiedy pobierzemy cyfrową wersję Grand Theft Auto 4 29 kwietnia, nie usłyszymy już wszystkich utworów w radiu.

Co ciekawe - posiadacze Grand Theft Auto 4 w wersji na PS3 mają otrzymać w okolicach 26 kwietnia komunikaty o możliwości pobrania cyfrowych wersji piosenek, które zostaną usunięte. Trudno powiedzieć, jaki prawny wybieg stosuje w tym miejscu Rockstar.

Szkoda tylko, że - tak jak w przypadku GTA: Vice City i San Andreas - Rockstar nie informuje z wyprzedzeniem o szykowanych "cięciach". Ponownie wiadomość nie pochodzi z oficjalnych kanałów, tylko od informatorów Kotaku.

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2018/04/09/some-of-gta-ivs-music-licenses-expire-later-this-month-and-songs-will-be-removed

Tagi: grand theft auto grand theft auto 4 gta kotaku Rockstar