Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2018 13:34
Microsoft ma promować Cyberpunk 2077, Borderlands 3, Splinter Cell i więcej
1849V

Microsoft ma promować Cyberpunk 2077, Borderlands 3, Splinter Cell i więcej

Amerykańska korporacja ma podobno zająć się promocją wielu nadciągających hitów. Zdaniem najnowszego przecieku Microsoft podjął odpowiednie kroki, dzięki którym logo Xboksa One będzie prezentowane podczas ujawniania wielu ważnych, nadciągających produkcji.

Nie jest to jeszcze oficjalna wiadomość, jednak pochodzi z bardzo ciekawego źródła. Redakcja Rectify Gaming, która jako pierwsza informowała o nazwie Xbox One X, otrzymała wiadomość o nawiązaniu przez Microsoft ścisłej współpracy z kilkoma firmami.

Gry w Biedronce. Mafia III na PlayStation 4 i Xbox One w świetnej cenie

Zespół Phila Spencera zajmie się podobno promocją takich tytułów jak Cyberpunk 2077, Borderlands 3, Splinter Cell, Battlefield V, Anthem, Madden, czy też nawet Shadow of the Tomb Raider. Posiadanie praw marketingowych nie oznacza oczywiście, że firma otrzyma jakąkolwiek wyłączność, jednak na oficjalnych zwiastunach zobaczymy logo Xboksa One i pewnie zerkniemy również fragmenty rozgrywek przygotowane na Xboksie One X.

Należy tutaj na pewno wspomnieć, że CD Projekt RED (Cyberpunk 2077) oraz Electronic Arts (Anthem, Battlefield V, Madden) stale współpracują z Amerykanami. Polacy już podczas prezentacji Wiedźmina pokazywali fragmenty z Xboksa One, a później testy Gwinta rozpoczęły się na konsoli Microsoftu. Natomiast Elektronicy wciąż dobrze żyją z MS i to właśnie na ich konsoli jest dostępny EA Access.

Przeciek mówi również o wciąż niezapowiedzianych tytułach – Splinter Cell oraz Borderlands 3 – ale w obu przypadkach jest to raczej tylko kwestia czasu. Take-Two informowało, że ma jeszcze jeden duży tytuł do ujawnienia, który zadebiutuje wkrótce, a dodatkowo wciąż pojawiają się plotki o powrocie Sama Fishera. Według Rectify Gaming, Microsoft ma również promować The Division 2, ale podobno w tym wypadku nie zostały jeszcze podjęte ostateczne decyzje.

Z marketingowego punktu widzenia byłaby to na pewno dobra reklama dla Xboksa One, ale również szansa dla deweloperów, którzy mogą pokazać tytuł w lepszych barwach – w końcu Xbox One X zapewnia dodatkową moc.

Aktualnie nie możemy liczyć na potwierdzenie tej plotki, ale tegoroczne E3 powinno odpowiedzieć na wszystkie pytania – w końcu Microsoft może pokazać część z wymienionych powyżej tytułów.

Mateusz, dzięki za link!

Źródło: https://wccftech.com/xbox-cyberpunk-2077-anthem-splinter-cell-marketing/

Tagi: Anthem Battlefield V Cyberpunk 2077 Microsoft Xbox One