Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.04.2018 15:52
FIFA 18 Ekstraklasa Cup. Zobaczcie relacje z wielkiego turnieju
912V

FIFA 18 Ekstraklasa Cup. Zobaczcie relacje z wielkiego turnieju

Wszystkie drużyny Ekstraklasy wzięły udział w drugiej edycji turnieju, dzięki któremu poznaliśmy najlepszą drużynę w FIFA 18. Zawodowi piłkarze łączą siły z profesjonalnymi graczami i dzisiaj możemy spojrzeć na relację z wydarzenia.

Ekstraklasa oficjalnie zapowiedziała swoje wejście w sporty elektroniczne. Już wkrótce mamy otrzymać konkretne informacje dotyczące „E-Ligi”, jednak zanim takie przyjemności zostaną ujawnione, zobaczcie relację z FIFA 18 Ekstraklasa Cup.

Kto na okładce FIFA 19? Kibice chcą Mohameda Salaha!

Impreza organizowana przez Ekstraklasę, Electronic Arts Polska oraz telewizję NC+ została ciepło przyjęta przez kluby oraz kibiców. Wszystkie drużyny z rodzimej ligi musiały wyłonić jednego piłkarza oraz fana i taki duet wziął udział w rozgrywkach.

Część klubów korzysta w tym miejscu ze swoich profesjonalnych sekcji – przykładowo Legia Warszawa ma swoją e-drużynę, którą reprezentuje aktualny Mistrz Polski FIFA 17 Ultimate Team Miłosz Bogdanowski. Z drugiej strony Cracovia zdecydowała się na zorganizowanie turnieju pod patronatem trenera Michała Probierza i impreza pozwoliła znaleźć wielkiego fana Fify, który założył koszulkę klubu.

Wszystkie formacje trafiły na początku do czterech grup, a następnie najlepsze osiem ekip awansowało do drabinki pucharowej. Sporym zaskoczeniem pierwszej części turnieju był brak awansu ubiegłorocznego triumfatora – Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Zacięte boje w ćwierćfinale wyłoniły pierwszych półfinalistów – Cracovia spotkała się z Górnikiem Zabrze, a Korona Kielce z Pogonią Szczecin. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla „Pasów”, a w drugim po zaciętej walce (3:3), odbyły się karne (4:2) i to Kielczanie awansowali dalej. W najważniejszym meczu turnieju to zawodnicy z Krakowa pokonali Koronę 3:2 i to właśnie Cracovia sięgnęła po puchar. W meczu o 3. miejsce Górnik rozgromił Pogoń aż 5:0.

Całą relację z wydarzenia możecie zobaczyć poniżej. Możemy jedynie żałować, że taki show nie był transmitowany na żywo, ale może podczas kolejnej imprezy otrzymamy możliwość śledzenia zmagań? Oglądajcie!

Tagi: ekstraklasa ekstraklasa cup fifa 18