Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.04.2018 07:42
Far Cry 5 to wzór optymalizacji. Porównanie grafiki z konsol i PC
3799V

Far Cry 5 to wzór optymalizacji. Porównanie grafiki z konsol i PC

W ostatnich latach fani grania na PC byli maltretowani fatalnie zoptymalizowanymi tytułami multiplatformowymi na komputerach osobistych. Na szczęście Far Cry 5 zrywa z tym negatywnym trendem.

Wszystko wskazuje na to, że Far Cry 5 nie jest kolejnym skleconym na kolanie portem wersji konsolowej. Tym razem posiadacze nawet trochę starszych pecetów zgłaszają bardzo dobre zachowanie tej sandboksowej strzelaniny.

Recenzja Far Cry 5

Gracze, którzy posiadają 3-4 letnie pecety, które nie wyrabiały już przy okazji ostatniej odsłony Total War i Assassin's Creed Origins, nie mają żadnych problemów z zabawą w Far Cry 5 na ustawieniach... Ultra.

Takie opinie potwierdzają niezależne testy, przeprowadzone m.in. przez redakcję Guru3D, PCGamesN i PC Gamer. Dziennikarze zgłaszają, że Far Cry 5 działa zadziwiająco dobrze nawet na 3-4 letnich kartach graficznych, w jakości Ultra. W takiej sytuacji trzeba po prostu pogodzić się z 30 fps, w 1080p. Wg testów PC Gamer Far Cry 5 nawet takich kartach graficznych jak GTX 770 i GTX 1050 utrzymuje 31 fps na ustawieniach Ultra.

Można zatem pochwalić Ubisoft i to jak deweloperzy zoptymalizowali zmodyfikowany silnik Dunia. Pozostaje życzyć tylko, by inni autorzy z podobną troską podchodzili do multiplatformowych gier, trafiających oprócz konsol również na PC.

W naszej galerii znajdziecie porównanie detali graficznych w kolejnych poziomach (Low, Medium, High, Ultra), dostępnych na PC. Poniżej możecie też sprawdzić jak gra prezentuje się w akcji na takich ustawieniach graficznych a także jak wygląda porównanie oprawy na Xbox One X, PS4 Pro i PC.


Tagi: far cry far cry 5