Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.03.2018 12:22
System Shock Remake jednak powstanie! Nightdive podaje przybliżony termin premiery
606V

System Shock Remake jednak powstanie! Nightdive podaje przybliżony termin premiery

Dopiero co studio Nightdive informowało, że "zawiesza" pracę nad System Shock Remake. Mogło się wydawać, że to eufemizm i że faktycznie studio wrzuciło ten projekt do kosza. Na szczęście prawda jest inna.

System Shock Remake jednak powstanie. Stephen Kick, prezes Nightdive Studios, powiedział w trakcie GDC 2018, że deweloperzy wrócili do pracy nad tym projektem.

Nightdive zawiesza prace nad remake'iem System Shock

Autorzy mają wrócić do swoich pierwotnych planów i zrealizować projekt, który oglądaliśmy wcześniej na filmikach z gameplayem.

"Naszą intencją jest wydanie dokładnie takiej gry, jak obiecaliśmy, z funkcjami, które prezentowaliśmy. Chcemy to zrobić jak najszybciej, ale wymaga to jednak czasu. Spodziewamy się, że projekt będzie gotowy w I kwartale 2020 roku".

System Shock zaczynało "życie" jako remaster, ale w trakcie produkcji deweloperzy doszli do wniosku, że pójdą na całość i stworzą pełnoprawny remake. W trakcie prac przerzucono się z Unity na Unreal Engine, co jednak spowodowało znaczne rozdęcie budżetu. Autorzy pozyskali już na szczęście potrzebne środki finansowe i mogą wracać do pracy.

Już za miesiąc Nightdive opublikuje aktualizację na Kickstarterze z informacjami o tym, jak postępują prace nad System Shock Remake.

 

Źródło: https://www.vg247.com/2018/03/24/system-shock-remake-q1-2020/

Tagi: Night Dive Studios System Shock system shock remake