Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 17.02.2018 17:19
System Shock Remake. Studio "zawiesza" prace nad przywróceniem klasyka
986V

System Shock Remake. Studio "zawiesza" prace nad przywróceniem klasyka

System Shock jest jedną z największych legend gier wideo, które to w pewnym momencie swojego życia definiowały to, czym jest nasza branża dziś. W tym roku mieliśmy otrzymać remake pierwszej części kultowego cyklu. Niestety, projekt nieprędko dojdzie do skutku.

Nightdive Studios odpowiedzialne jest za ufundowany przez fanów kwotą 1,3 mln dolarów remake kultowego System Shocka. Niestety po prawie 2 latach produkcji, która to rozpoczęła się w okolicach marca 2016 roku, studio zmuszone jest "zawiesić" projekt.

Cyberpunk 2077 będzie pełnowartościowym produktem na wiele godzin. CD Projekt RED o lootboxach

Oczywiście nie oznacza to, że tytuł zostaje skasowany - wręcz przeciwnie. Studio pragnie zatrzymać się na chwilę, przemyśleć swoje postępowanie i poprawić wszystko co się da, gdyż obecnie nie jest zadowolone z tego, co tworzy. 

Zdaniem prezesa Nightdive Studios, Stephena Kicka, całość musi na chwilę zostać przystopowana, bo ich wizja zaczęła zbyt mocno się rozkręcać, pochłaniać zbyt duże środki i dodatkowo za bardzo odbiegać od pierwotnej wizji tego, co sprawiło, iż System Shock był niegdyś tak rewelacyjną grą.

System Shock Remake Gameplay Trailer - PS4/Xbox One/PC

Tagi: