Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2018 16:22
Nightflyers na Netflix. Platforma pokaże opowieść George’a R.R. Martina i zwiastun wygląda kapitalnie
2163V

Nightflyers na Netflix. Platforma pokaże opowieść George’a R.R. Martina i zwiastun wygląda kapitalnie

Netflix ma pod swoimi skrzydłami niezwykle ciekawą produkcję. To właśnie ta platforma przygotowuje serial „Nightflyers” na podstawie powieści George'a R.R. Martina, autora "Gry o tron". Dzisiaj możemy spojrzeć na pierwsze sceny. 

George R.R. Martin pracuje już nad 5 spin-offami serialu „Gra o tron” na zamówienie HBO, jednak pisarz rozwija nie tylko jedno uniwersum. W 1980 roku autor przygotował nowelę zatytułowana „Nightflyers”, po kolejnych pięciu latach przygotował zbiór opowiadań, a w 1987 roku nakręcono film.

The Titan to kolejny film sci-fi od Netflix. Gwiazdą Sam Worthington

Już w 2017 roku Syfy zamówiło pilotażowy odcinek serialu „Nightflyers”, a pod koniec ubiegłego roku potwierdzono obsadę. Projekt najwidoczniej spodobał się włodarzom Netflixa, ponieważ platforma w styczniu 2018 roku została współproducentem projektu i będzie emitować opowieść poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Akcja „Nightflyers” zaprowadzi widzów w przyszłość, a dokładnie w „przeddzień zagłady ludzkości”. Jedyną nadzieją dla naszej rasy jest wyprawa w kosmos nowoczesnym statkiem Nightflyers i przechwycenie obcego, tajemniczego pojazdu kosmicznego i zarazem zbadanie sygnału pochodzącego od starożytnej rasy. Oczywiście wydarzenia dość prędko się mocno komplikują, ponieważ wspomniany pojazd okazuje się sztuczną inteligencją, która dąży do unicestwienia załogi.

Dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszą zajawkę, która wygląda naprawdę nieźle. Sporą ciekawostką jest na pewno fakt, że Syfy pracowało już nad ekranizacją filmu „Nightflyers”. Nowy scenariusz przygotował Jeff Buhler („Nocy pociąg z mięsem”), a w serialu wystąpią: Gretchen Mol („Zakazane imperium”), Eoin Macken („The Night Shift”), David Ajala („Szybcy i Wściekli 6”)Angus Sampson („Fargo”), Jodie Turner-Smith („Ostatni okręt”), Brían F. O'Byrne („Za wszelką cenę”), czy też Sam Strike („EastEnders”).

Źródło: YouTube.com

Tagi: George R.R. Martin Netflix Nightflyers serial trailer zwiastun