Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2018 15:28
Nintendo Switch ma otrzymać odświeżoną wersję. Więcej pamięci RAM i lepsze zabezpieczenia
3542V

Nintendo Switch ma otrzymać odświeżoną wersję. Więcej pamięci RAM i lepsze zabezpieczenia

Według oficjalnych informacji Nintendo w najbliższym czasie nie zamierza wrzucić na rynek Nintendo Switch 2.0, jednak w najnowszej aktualizacji konsoli pojawia się spora ciekawostka. Firma może wkrótce wrzucić na rynek zaktualizowane urządzenie.

W ubiegłym tygodniu Nintendo Switch otrzymał aktualizację 5.0. Nowy firmware wprowadza kilka funkcji oraz wiele poprawek, jednak w szczegółach znalazły się również odniesienia do nowego SoC (System-on-a-chip – układ scalony), który może zwiastować odświeżoną wersję konsoli.

Nindies Showcase Spring 2018. Oglądajcie z nami konferencję Nintendo

Mike Heskin (badacz urządzeń, który często znajduje w firmware spore ciekawostki) zdecydował się grzebać w oprogramowaniu Nintendo Switch 5.0, według którego urządzenie Japończyków ma otrzymać odświeżony układ NVIDIA T214 – aktualnie wszystkie wydane konsole korzystają z Tegra T210. Jego zdaniem sprzęt ma również otrzymać nowe PCB (płyta drukowana) i 8GB pamięci RAM (aktualnie 4GB).

Nie są to oczywiście potwierdzone informacje, jednak w ostatnich tygodniach pojawiały się plotki, według których Nintendo zdecyduje się przeskoczyć na Tegra 214 chcąc zablokować urządzenie przed piractwem. Już teraz pojawiają się dość jednoznaczne doniesienia od hakerów, którzy informują o pełnym złamaniu sprzętu i podobno z tego powodu Nintendo ma zdecydować się na tak radykalny krok.

„5.0.0 zawiera odwołanie do nowego SoC nazwanego Mariko. NVIDIA nazywa tak T214, posiada on własny Bootrom Nintendo, nowy Key Material, nowy PMIC (z nowym PCB!). Prawdopodobnie będzie on wyglądał identycznie z zewnątrz.”

Trudno powiedzieć, czy dodatkowy RAM zostanie również wykorzystany przez deweloperów, jednak możemy śmiało przypuszczać, że deweloperzy nie będą narzekać, gdy dostaną od Nintendo dodatkową moc.

Pewną ciekawostką jest również fakt, że wszystkie systemy Tegra są nazywane imionami bohaterów Marvela – TK1 to Logan, TX1 to Erista, T214 to Mariko.

Źródło: https://wccftech.com/nintendo-switch-hardware-refresh

Tagi: firmware Nintendo Nintendo Switch