Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.03.2018 09:08
ARK: Survival Evolved idzie w ślady Fortnite. Wersja mobilna odtwarza wszystkie znane atrakcje! 
799V

ARK: Survival Evolved idzie w ślady Fortnite. Wersja mobilna odtwarza wszystkie znane atrakcje! 

ARK: Survival Evolved miało trudny start w związku z bugami i kiepską optymalizacją. W ostatnim czasie gra wychodzi jednak na prostą i zaczęła cieszyć się bardzo wysokim zainteresowaniem. W związku z tym wydawca zapowiada konwersję swojego hitu również na... smartfony!

Wygląda na to, że Studio Wildcard pozazdrościło Fortnite, które właśnie wykonuje skok na platformy mobilne. Okazuje się, że ARK: Survival Evolved tez będzie niedługo dostępne na smartfonach.

Ponad 12 milionów graczy w ARK: Survival Evolved

Z opracowanie mobilnej wersji ARK: Survival Evolved wzięła się firma War Drum Studios. Gra dostępna będzie na smartfonach w wersji free-to-play. Wydawca zapowiada, że w kieszonkowym wydaniu znajdziemy "całe doświadczenie znane z PC i konsol - włączając w to gigantyczną wyspę, ponad 80 dinozaurów i pierwotnych stworów, które można oswoić oraz system rzemieślniczy/konstrukcyjny".

Grać w wersji smartfonowaj ożna samotnie lub w zespołach. Na jednej mapie będzie szaleć maksymalnie 50 graczy. Nie zabraknie znanych atrakcji z konsol/PC takich jak latanie na Pterodaktylach, szturmowanie baz wrogów z pomocą Brontosaurów albo pogoni na grzbietach T-rexów.

Konkrety techniczne? Niestety na nie musimy jeszcze poczekać. Tytuł odpalimy na mobilnym sprzęcie z systemami Android/iOS. Nieznana jest jeszcze niestety data premiery.

Wydawca przypomniał przy okazji, że ARK: Survival Evolved zakupiło już na PC i konsolach ponad 13 milionów graczy z całego świata.

Tagi: ark ARK: Survival Evolved mobile smartfony