Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.03.2018 15:50
PUBG Mobile na Zachodzie. Walka z Fortnite trwa
779V

PUBG Mobile na Zachodzie. Walka z Fortnite trwa

Twórcy Playerunknown's Battlegrounds nie chcą przyglądać się kolejnemu zwycięstwu Epic Games.  Tencent Games zdecydowało się na „cichą premierę” PUBG Mobile w Kanadzie, więc już pierwsi gracze mogą oficjalnie gonić za kurczakiem.

Fortnite rozszerza swoją działalność na urządzeniach z iOS. Produkcja na platformie Apple jest aktualnie dostępna wyłącznie w zamkniętej becie, a i tak tytuł znajduje się na pierwszym miejscu na liście najchętniej pobieranych produkcji.

Fortnite: Battle Royale na iOS. Gameplay pokazuje cały mecz

Tencent Games, które odpowiada za przenośną wersję PlayerUnknown's Battlegrounds, nie może pozwolić sobie na porażkę, więc firma właśnie uruchomiła PUBG Mobile w Kanadzie. Gra jest oficjalnie dostępna, więc jeśli potraficie zmienić region w Google Play, to możecie pobierać tytuł za pośrednictwem tego odnośnika. Przed ściągnięciem gry warto zwrócić uwagę na sprzęt – musicie posiadać przynajmniej Androida 5.1.1 oraz 2GB RAM-u.

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, ponieważ wyraźnie widać, że studio nie zamierza odpuścić i chce rywalizować z Epic Games o fanów rozgrywki na urządzeniach mobilnych. Możemy się spodziewać, że wkrótce pozycja wskoczy do kolejnych krajów, a może nawet będziemy świadkami globalnej premiery?

Warto przypomnieć, że Tencent Games jest odpowiedzialne za między innymi Arena of Valor, czyli świetny tytuł z gatunku MOBA, który odniósł sporo sukcesów na smartfonach.

Źródło: Twitter.com

Tagi: PlayerUnknown's Battlegrounds pubg pubg mobile