Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.03.2018 14:25
Fortnite: Battle Royale można zapisywać się do gry na iOS. Sony blokuje cross-platformową rozgrywkę
2211V

Fortnite: Battle Royale można zapisywać się do gry na iOS. Sony blokuje cross-platformową rozgrywkę

Od dzisiaj pierwsi śmiałkowie mogą wyrazić chęć uczestnictwa w zmaganiach Fortnite: Battle Royale na urządzeniach mobilnych Apple. Dodatkowo otrzymaliśmy konkretne informacje dotyczące cross-platformowej rozgrywki, która ponownie jest blokowane przez Sony.

W ubiegłym tygodniu Zax miał okazję wspomnieć o stworzeniu mobilnej wersji Fortnite: Battle Royale. Jednocześnie Epic Games potwierdziło cross-platformowe strzelanie pomiędzy posiadaczami PlayStation 4, komputerów osobistych, smartfonów oraz tabletów.

Fortnite Battle Royale na smartfonach! Gracze pobawią się wspólnie z użytkownikami PC i PS4

Poszkodowani w tej sytuacji byli posiadacze Xboksów One, ale Microsoft w weekend potwierdził dobre wieści. Fortnite: Battle Royale zaoferuje cross-play, cross-progression i cross- purchase na Xboksach One, komputerach osobistych, urządzeniach z iOS oraz po kilku miesiącach z posiadaczami sprzętów z Androidem.

Warto w tej sytuacji zwrócić uwagę, że gracze na PlayStation 4 i Xboksach One nie będą mogli grać wspólnie (choć jest to oczywiście w pełni możliwe), bo sytuację blokuje Sony. Phil Spencer na Twitterze zaznaczył, że chętnie zobaczyłby zmagania wszystkich fanów Fortnite na jednym serwerze i na wiadomość odpowiedziało Epic Games, które również jest otwarte na taką propozycję.

Jedynym problemem jest Sony, które już w ubiegłym roku blokowało zmagania PlayStation 4 vs. Xbox One w innych tytułach. Trudno w tej sytuacji wyobrazić sobie dobieranie zawodników – gdy na serwerze pojawi się sympatyk Xboksa, to nie będzie mógł pojawić się fan PlayStation i odwrotnie?

Na zakończenie pozytywna wiadomość – Epic Games rozpoczęło zapisy do Fortnite: Battle Royale na maszynach Apple (iOS), więc zainteresowanych odsyłam w to miejsce. Pamiętajcie tylko, aby Wasze urządzenia posiadały iOS 11.

Źródło: Twitter.com

Tagi: cross-platform epic games Fortnite fortnite: battle royale iOS