Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.03.2018 09:02
Fortnite Battle Royale na smartfonach! Gracze pobawią się wspólnie z użytkownikami PC i PS4
6685V

Fortnite Battle Royale na smartfonach! Gracze pobawią się wspólnie z użytkownikami PC i PS4

Epic Games nie próżnuje. Firma dopiero co zapowiedziała, że wprowadzi do swojej multiplayerowej strzelaniny tryb walki 20 vs 20 vs 20 vs 20 vs 20. Teraz okazuje się, że Fortnite dorobi się konwersji na... smartfonach.

Fortnite cieszy się coraz większą popularnością, więc Epic Games chce kuć żelazo póki gorące. Gra ma trafić w ręce jak największej liczby graczy (w tym przypadku dosłownie).

Fortnite z trybem 20 vs 20...

Fortnite Battle Royale trafi niedługo na smartfony i inne przenośne urządzenia z systemami iOS oraz Android. Epic zapewnia, że konwersja zapewni takie same potyczki 100-osobowych grup graczy na doskonale znanej wyspie. Smartfonowa edycja będzie otrzymywać cotygodniowe aktualizacje i szereg innych elementów, z których cieszą się gracze na konsolach stacjonarnych i PC. Zawartość edycji mobilnej ma być taka sama, jak w edycji stacjonarnej.

Najciekawsza informacja jest taka, że gracze bawiący się w mobilnej wersji Fortnite Battle Royale będą mogli nawiązywać ze sobą współpracę - niezależnie od tego czy grają na PC, Mac, iOS czy PS4. Sony dało Epic zielone światło, pozwalając na wspólną zabawę posiadaczom konsoli i smartfonów.

By zagrać w Fortnite Battle Royale konieczne jest posiadanie w przypadku sprzętu iOS przynajmniej iPhone'a 6S/SE, iPada Mini 4, iPada Pro, iPada Air 2.

Epic Games obiecało, że już w poniedziałek poznamy więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa. Od 12 marca będzie można zapisywać się na Invite Event w wersji dla iOS. Gracze, którzy się zarejestrują, otrzymają maile z linkiem do pobrania gry już w najbliższych tygodniach.

W pierwszej kolejności mobilną wersję Fortnite Battle Royale mają otrzymać użytkownicy sprzętu z iOS. Później do rozgrywki przyłączą się posiadacze hardware'u z Androidem.

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/news/mobile-announce

Tagi: