Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2018 16:04
The Elder Scrolls VI jeszcze w tym roku? Analityk jest pewien
4140V

The Elder Scrolls VI jeszcze w tym roku? Analityk jest pewien

Wczoraj wspominałem na portalu o wcześniejszej premierze Call of Duty: Black Ops 4, która odbędzie się w październiku. Zdaniem jednego z analityków Activision nie ucieka wyłącznie przed Red Dead Redemption 2, ale również przed The Elder Scrolls VI.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że Bethesda ponownie w tym roku zaprosiła graczy na swoją konferencję na E3. Studio może oczywiście zaszaleć i zaprezentować kilka nowych IP, jednak co powiecie na prezentację  The Elder Scrolls VI i premierę w tym roku?

Bethesda E3 2018 Showcase potwierdzone. Znamy datę konferencji

Sytuacja nie jest oczywiście potwierdzona, ale wynikła z bardzo nietypowej sytuacji – GamesIndustry  przedstawiła tekst, w którym informuje o najwcześniejszej premierze Call of Duty w historii i zdaniem redakcji jest to sposób na uniknięcie Red Dead Redemption 2. Wiadomość dostrzegał Ed Boon (twórca serii Mortal Kombat), który zapytał Michaela Pachtera (znany analityk), czy widział tę sytuację? Odpowiedź zaskoczyła w zasadzie wszystkich:

„Mówiąc szczerze, starają się również zadebiutować przed Battlefieldem oraz Elder Scrolls VI (czy właśnie powiedziałem „ESVI”??)”

W kolejnych wiadomościach Pachter zaznaczył, ze Call of Duty: Black Ops 4 unika bardziej nowego Battlefielda niż Red Dead Redemption 2, ale… Gracze oraz twórcy dostrzegli wspomnienie o The Elder Scrolls VI.

Na wiadomość odpowiedział nawet Brian Fargo:

„Nowy Elder Scrolls? Breaking News jeśli jest to prawda.”

Nie mamy oczywiście potwierdzenia, że Bethesda szykuje taką niespodziankę… A może będziemy świadkami powtórki z prezentacji Fallout 4 – pierwszy materiał na E3, premiera za kilka miesięcy?

Warto pamiętać, że na tej generacji mieliśmy już powrót Dooma, Fallouta, Wolfensteina oraz zagraliśmy w kontynuację Dishonored.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Bethesda Michael Pachter The Elder Scrolls VI