Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2018 13:30
PlayStation 5 ma trafić na rynek w 2020 roku. Prognoza analityka NPD
7346V

PlayStation 5 ma trafić na rynek w 2020 roku. Prognoza analityka NPD

Japońska korporacja na pewno przygotowuje już następcę PlayStation 4, jednak wciąż pozostaje pytanie – kiedy firma zdecyduje się wrzucić sprzęt na rynek? Sprawę skomentował analityk NPD, który ma nawet całkiem sensowną teorię. 

PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro radzą sobie naprawdę wyśmienicie, jednak małymi krokami musimy przygotować się na pełnoprawnego następcę. Japończycy przygotowują sprzęt, który może trafić na rynek dopiero w 2020 roku.

PlayStation 5 dopiero w 2020 roku? Analityk zmienia zdanie

Tak sądzi Mat Piscatella, analityk NPD, który zdecydował się przedstawić swoją teorię związaną z datą premiery PlayStation 5. Analityk specjalizuje się w naszej branży i jego zdaniem Sony tak naprawdę nie ma najmniejszego powodu, by wrzucić w 2019 roku na rynek nowy sprzęt.

Aktualna generacja japońskich maszyn radzi sobie fantastycznie, urządzenia są rozchwytywane przez graczy z całego świata, deweloperzy przygotowują wyjątkowe tytuły, więc po co zabijać kurę znoszącą złote jaja?

„Urządzenia są główne napędzane przez strategie związane z zawartością [w tym przypadku grami – red.] oraz ceną. Jestem ciekaw, jak w przeciągu roku zmieni się cena PlayStation 4 w podstawowej formie oraz podczas promocji. Spodziewam się, że PlayStation 4 zaliczy kolejny, wspaniały rok pod względem sprzedaży, ale sądzę, że wyniki spadną w porównaniu z 2018 rokiem.”

Piscatella podkreśla, że w 2018 i 2019 roku gracze i tak będą bardzo chętnie sięgać po PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro, więc Sony tak naprawdę nie musi się specjalnie śpieszyć i wrzucać na rynek kolejnej konsoli.

„W mojej prognozie widnieje 2020 rok. Dane sugerują, że nie trzeba robić tego wcześniej.”

Są to oczywiście prognozy, więc wszystko może się jeszcze zmienić, jednak w zasadzie… Facet ma trochę racji. Jasne, że pod koniec 2019 roku PlayStation 4 i nawet PlayStation 4 Pro może brakować mocy, jednak wewnętrzne studia Sony na pewno zadbają o kapitalne tytuły.

Ja odnoszę wrażenie, że mimo wszystko idealnym momentem byłoby wrzucenie urządzenia pod koniec 2019 roku… A Wy jak sądzicie?  

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-forecasted-for-2020-launch-ps4-sales-will-likely-be-great-in-2019-but-down-from-2018-npd-analyst

Tagi: analityk data premiery npd playstation 4 playstation 4 pro playstation 5