Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2018 20:54
Nintendo Switch z kapitalną sprzedażą w Japonii. Znacznie lepszy wynik od PS4
1456V

Nintendo Switch z kapitalną sprzedażą w Japonii. Znacznie lepszy wynik od PS4

Nintendo Switch zadebiutował na rynku 3 marca 2017 roku, więc z tej okazji możemy już porównać roczną sprzedaż urządzenia z innymi platformami. Konsola, pomimo braków w dostępności, zanotowała świetny rezultat w Japonii.

Nintendo może mówić o wyjątkowych osiągach Nintendo Switch w 2017 roku. Konsola została ciepło przyjęta przez graczy na całym świecie i możemy śmiało mówić o wielkim sukcesie japońskiej korporacji.

Nintendo Direct jeszcze w tym tygodniu. Nintendo skupia się na grach - mamy 1 przeciek

Nintendo Switch znalazło „swoje miejsce” w naszych domach, ponieważ producent ponownie zaoferował urządzenie, o którym marzyło wielu graczy. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest rezultat konsoli w samej Japonii – 3,8 mln klientów kupiło urządzenie Nintendo w zaledwie 12 miesięcy od premiery! Dla porównania w tym samym okresie życia Sony mogło pochwalić się 1,1 mln sprzedanych egzemplarzy PlayStation 4… I wtedy również mówiliśmy o sukcesie.  

Oczywiście w wypadku Nintendo Switch mówimy o hybrydowym sprzęcie, jednak nie możemy zapomnieć o najważniejszym – w Japonii przez wiele miesięcy kupienie nowej maszyny Nintendo było prawdziwą loterią…  Klienci ustawiali się w ogromnych kolejkach, w których brali udział w losowaniu i tylko szczęśliwcy mogli wrócić do domów z Nintendo Switchem.

Warto przy tym wspomnieć, że Nintendo 3DS zadebiutował z lepszym wynikiem, ale był tańszy, a jednocześnie w pierwszym roku otrzymał zupełnie nową odsłonę z serii Monster Hunter – a jak wiadomo uniwersum Capcomu cieszy się w Japonii świetnym zainteresowaniem.

Źródło: https://gamingbolt.com/nintendo-switch-sold-3-8-million-units-in-japan-in-year-one-more-than-tripling-ps4-sales

Tagi: japonia Nintendo Nintendo Switch tweet wyniki sprzedaży