Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2018 19:22
Oculus Rift nie działa na całym świecie. Wielka awaria
1767V

Oculus Rift nie działa na całym świecie. Wielka awaria

Gracze z całego świata zgłaszają problemy z Oculus Rift. Urządzenia przestały działać i klienci nie mogą korzystać z uciech w wirtualnej rzeczywistości. Korporacja pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Oculus Rift to jedno z trzech głównych gogli VR dostępnych na rynku. Sprzęt radzi sobie nieźle i mogę śmiało przypuszczać, że nikt nie spodziewał się sytuacji, w której urządzenia na całym świecie przestaną działać.

PlayStation Move 2.0? Sony przygotowuje nowe kontroler

Gracze z całego świata nie mogą włączyć gogli Oculus Rift. Jest to wyjątkowa sytuacja, która pokazuje, że wystarczy „jeden błąd”, by wyłączyć całą technologię. Początkowo problem pojawiał się u niektórych użytkowników, ale liczba wściekłych klientów rośnie z każdą kolejną godziną.

Zainteresowani napotykają na błąd „Can’t Reach Oculus Runtime Service” i według aktualnych doniesień problemem może okazać się certyfikat bezpieczeństwa, który po prostu wyłączył wszystkie egzemplarze Oculus Rift.

Początkowo twórcy Oculus Rift nie komentowali sytuacji, jednak liczba zgłoszonych awarii w mediach społecznościowych jest już wyjątkowo duża, więc firma wydała oświadczenie:

„Jesteśmy świadomi i aktywnie badamy problem wpływający na dostęp do oprogramowania Rift. Nasze zespoły przepraszają za wszelkie niedogodności, które mogą się wydarzyć i doceniamy cierpliwość podczas pracy nad rozwiązaniem błędu. Będziemy udostępniać nowe informacje. Dziękujemy.”

Zapytacie „jakie niedogodności”? Jeden z deweloperów (Adam Boyne) wspomniał, że właśnie trwa pokaz jego produkcji i musiał przeprosić wszystkich uczestników, którzy nie mogą sprawdzić nowej gry. Takich problemów jest podobno znacznie więcej.

Posiadaczom Oculus Rift udało się „zawęzić problem” do jednego pliku (OculusAppFramework.dll), któremu wygasł certyfikat bezpieczeństwa, więc system operacyjny komputera blokuje możliwość korzystania z urządzenia. Gdy upłynie termin ważności certyfikatu bezpieczeństwa, to oprogramowanie jest automatycznie blokowane.

[Aktualizacja #1]

Problem został naprawiony.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-03-07-oculus-rift-headsets-have-reportedly-stopped-working-across-the-globe

Tagi: awaria błąd oculus rift oculus vr wirtualna rzeczywistość