Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.01.2018 18:07
PlayStation Move 2.0? Sony przygotowuje nowe kontroler
1943V

PlayStation Move 2.0? Sony przygotowuje nowe kontroler

Japońska korporacja nie rezygnuje z wirtualnej rzeczywistości. Sony Interactive Entertainment zgłosiło dwa patenty, które sugerują prace nad nowym kontrolerem do gogli VR. Urządzenie może zaoferować dodatkowe możliwości dla deweloperów.

PlayStation VR trafiło na rynek bez nowego kontrolera oraz kamery. Firma zdecydowała się wspierać wydane wcześniej urządzenia, więc gracze musieli na własną rękę dokupić PlayStation Move oraz PlayStation Camerę.

PlayStation VR w 2018 roku otrzyma wiele nowych produkcji. Sony podało konkretne informacje

Sony zainwestowało ogromną gotówkę w wirtualną rzeczywistość, więc możemy mieć pewność, że korporacja będzie wspierać technologię. PlayStation VR trafił do 2 milionów graczy, jednak Japończycy na pewno liczą na jeszcze lepsze rezultaty.

Firma może pracować nad zupełnie nowym kontrolerem, który pod względem budowy wygląda niczym rozbudowana wersja PlayStation Move. Urządzenie posiada pojedynczy analog z klawiszami oraz jeden trigger. Patent został wysłany przez japoński oddział SIE na początku miesiąca.

Korporacja zgłosiła również drugi wynalazek (w 2017 roku), który pozwala dokładnie śledzić położenie palców – nad podobnym pomysłem pracują również inne firmy zaangażowane w VR, przykładowo Valve z Knuckles. Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że w tym wypadku patent zawiera informacje dotyczące śledzenia ruchów gracza przez kamerę umiejscowioną na głowie! Bardzo możliwe, że w nowym PlayStation VR Sony zamierza zaoferować rozwiązanie znane z konkurencyjnych gogli i dzięki takiemu rozwiązaniu klienci nie będą korzystać z PlayStation Camery.

Na jakiekolwiek szczegóły musimy zaczekać, lecz jak widać Sony nie zamierza przyglądać się HTC oraz Oculusowi i chce odświeżyć linię swoich produktów.

PlayStation Move 2.0

Źródło: https://www.vrfocus.com/2018/01/sony-patents-reveal-new-motion-controller-technologies/

Tagi: patent playstation 4 playstation move playstation vr sony