Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2018 15:41
Heroes of the Storm na IEM. Kapitalna gra Polaków i duża nagroda
579V

Heroes of the Storm na IEM. Kapitalna gra Polaków i duża nagroda

Na Intel Extreme Masters byliśmy świadkami ciekawego wydarzenia. Do Katowic przyjechały najlepsze drużyny z Heroes of the Storm i na turnieju mogliśmy oglądać kapitalną grę Polaków. W składzie Zealots znajduje się dwóch rodzimych graczy.

Nie mogliśmy świętować sukcesów Polaków w Counter-Strike: Global Offensive, nie cieszyliśmy się z wielu zwycięstw na platformie DoTa 2, a nawet nie radowaliśmy się z triumfów profesjonalnych graczy StarCrafta II. Mimo wszystko Polacy nie zawiedli i odnieśli spory sukces.

Artur "Nerchio" Bloch: Wracam za rok jeszcze silniejszy!

Dokładnie dwóch Polaków – Maksym "Mopsio" Szczypa oraz Adrian "adrd" Wojcik – są częścią europejskiej formacji Zealots, która miała okazję walczyć o sporą gotówkę podczas turnieju Western Clash w Heroes of the Storm.

Na zawodach pojawiło się osiem najlepszych drużyn z całego świata (cztery z Europy oraz cztery ze Stanów Zjednoczonych) i formacje walczyły w drabince podwójnej eliminacji. Zealots nie było wielkim faworytem rozgrywek i już na początku zespół z Polakami w składzie uległ Tempo Storm 0:2. Drużyna nie poddała się i zaczęła walczyć – 2:0 vs.  Team Freedom, 3:1 vs. Team Twelve, 3:0 vs. Fnatic i rewanż w finale drabinki przegranych z Tempo Storm (3:1), sprawił, że to  Mopsio oraz adrd mogli zawalczyć w wielkim finale.

Najważniejszy mecz turnieju to wymagające starcie, które Team Dignitas rozpoczynało od 1:0 dzięki awansowaniu do finału bez porażki. Dwie pierwsze mapy wygrało Zealots i to właśnie ten zespół miał na wyciągnięcie ręki główną nagrodę, ale Team Dignitas wróciło do rywalizacji zwyciężając w dwóch kolejnych bojach. Piąty pojedynek wygrało Zealots i widzowie z całego świata byli świadkami ostatecznej rywalizacji, podczas której więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Team Dignitas.

Tak prezentuje się podium z nagrodami:

  1. Team Dignitas – 30 000 dolarów
  2. Zealots – 20 000 dolarów
  3. Tempo Storm – 15 000 dolarów

Ostatni mecz tegorocznego turnieju Heroes of the Storm Western Clash to dla wielu jeden z najważniejszych i najbardziej emocjonujących pojedynków na tej platformie – całą relację zobaczycie na kanale theWilQa. Finał od około 7 godziny i 20 minuty:

Tagi: blizzard esport Heroes of the Storm iem