Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.03.2018 09:17
Monster Hunter World to największy bestseller w historii Capcom. Nowy wynik robi wrażenie
1573V

Monster Hunter World to największy bestseller w historii Capcom. Nowy wynik robi wrażenie

Capcom niedawno chwalił się, że sprzedał już ponad 6 milionów egzemplarzy. Firma może już mówić o kolejnym sprzedażowym kroku milowym.

Monster Hunter World cały czas rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Capcom właśnie ogłosił, że w komunikacie na oficjalnej stronie, że sprzedano już 7,5 mln kopii nowego Monster Huntera, przeznaczonego na XOne i PS4. W wyniku zawarto zarówno sprzedaż cyfrową jak i w tradycyjnych, pudełkowych wydaniach. Capcom podaje, że ten rezultat jest rekordowy. Monster Hunter World to najlepiej sprzedająca się gra w całej działalności japońskiego wydawcy.

Capcom gasi marzenia o Monster Hunter World na Switch

Wg danych Media Create, które co tydzień podaje wysokość sprzedaży gier i konsol w Japonii, do dzisiaj wśród potomków samurajów rozeszło się 1,89 mln kopii Monster Hunter World. I to tylko w wersji na PS4. To doskonały wynik jak na trudny rynek dla konsol stacjonarnych, jakim jest obecnie Japonia (gdzie dominują konsole przenośne i smartfony). 652 tysiące sztuk z tego wyniku to sprzedaż cyfrowa poprzez PlayStation Store. W wyniku popularności gry z Japonii nie uwzględniamy Xbox One z prostego względu - Monster Hunter World nie pojawił się w takiej wersji w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Monster Hunter World trafił na rynek 26 stycznia. Capcom może jeszcze niedługo liczyć na znaczne podbicie i tak już świetnego rezultatu, bo na gracze pecetowi otrzymają na jesieni 2018 r. swoją wersję rzeczonego hitu. Niestety "polowanie na potwory" w tym wydaniu ominie prawie na pewno Nintendo Switch. Dyrektor do spraw operacyjnych w Capcom powiedział niedawno, że problemem są w tym przypadku ograniczenia sprzętowe tej hybrydowej konsoli.

Źródło: https://gematsu.com/2018/03/monster-hunter-world-shipments-digital-sales-top-7-5-million

Tagi: Capcom japonia monster hunter Monster Hunter World rekord wynik